VÝKONNOSTNÍ KATEGORIE PLÁNUJÍ ROZJEZD

Podle šéftrenéra Martina Kratochvíla bude druhá polovina sezóny zcela odlišná oproti předcházejícím. V čem? To se dozvíte v následujícím rozhovoru. 

 

Ahoj Kráťo. Ty máš na starosti výkonnostní kategorie. Jak se s tím v současné době perete?

No musím říci, že docela slušně, v rámci možností. Většina tréninků je samozřejmě online a k tomu hráči v týdnu makají i na celé řadě dalších úkolů. Trenéři také vyhlásili různé soutěže, což je super.

Jakou mají hráči náplň v trénincích?

Připravujeme se kondičně. Koronavirus nám změnil všechny sportovní cykly a každoroční návyky.  V současné době vlastně probíhá letní příprava. Všechno je posunuté, všechno je jinak než obvykle.

Chtěl bych touto cestou apelovat na hráče i rodiče. Současná online příprava je strašně důležitá. Není to jen náhražka tréninků. Je to teď defacto kondiční příprava, kterou běžně hráči dělají v květnu, v červnu atd. Brzy se to otevře a my začneme trénovat v hale. Hráči tak musí být kondičně připravení, aby pak nedocházelo k nepříjemným zraněním.

Rozumím a co pak bude následovat?

To je důležité říci. Vlastně se budu i trochu opakovat. Stručně řečeno. Po kondiční přípravě přijde úplně jiná část sezóny, než jakou známe. Místo běhání a kondičního cvičení venku půjdeme trénovat do haly a hrát utkání. Vše, co nám bylo odepřeno, musíme dohnat, akorát, že v jiných měsících. Pro hráče to bude sice velmi náročné, ale všichni se už na to určitě těší.

Myslíš si, že se ještě budou dohrávat ligové soutěže?

Zájmem České florbalové Unie je chtít soutěže dohrát. My jsme ale připraveni i na variantu, že se soutěže nedohrají. Podobně smýšlejí i jiné kluby. Zápasů a turnajů bude celá řada. Půjdeme do toho naplno.

Poslední otázka se týká přípravy na příští sezónu. Jak o tom uvažuješ?

Strašně jednoduché v této složité době. S koncem této sezóny vlastně přijde ta další. Hráči výkonnostních kategorií dostanou krátké, řekl bych zdravotní a dovolenkové volno v červenci a v srpnu se opět vrátíme do mimořádného tréninkového procesu.

VÝKONNOSTNÍ KATEGORIE PLÁNUJÍ ROZJEZD

Partneři