Petře, Marku, DĚKUJEME!

Společně byli u velkých úspěchů karlovarského klubu, čtyři sezóny společně v různých rolích přinášeli radost našim fanouškům. Jejich cílem bylo vybojovat pro Karlovy Vary Superligu, k čemuž by nebýt pandemie byli velmi blízko. Nyní se oblíbené trenérské duo Petr Pánek a Marek Mandler s naší florbalovou rodinou loučí.

Petr k nám přišel v průběhu sezóny 2016/2017, kdy posílil tehdejší realizační tým během premiéry hurikánů ve druhé nejvyšší soutěži, kterou se nakonec povedlo udržet. Od následujícího ročníku se pak stal plnohodnotným trenérem A-týmu a rozjel velkou show. Po prvotní aklimatizaci vybojoval se svým týmem třetí místo po základní části a historický postup do play off 1.ligy. Ve vyřazovacích bojích sehrál Petr se svým týmem parádní čtvrtfinálovou sérii proti nakonec celkovému vítězi a postupujícímu soupeři z Královských Vinohrad. Postupu mezi nejlepší čtyři jsme se však dočkali hned v následující sezóně, ve které se opět přepisovali historické tabulky, čtvrté místo po základní části, ale především souboje ve vyřazovací části. To byly zápasy, na které všichni ještě dlouho vzpomínali, fantastická série s Kladnem s vítězným koncem pro nás a následné semifinále, kde Petr svojí taktikou velmi trápil dnes již superligové Black Angels, kteří stejně jako Vinohrady korunovali sezónu postupem.

Marek se stal členem našeho A-týmu v ročníku 2017/2018, kdy přicházel jako hráč. V dresu s hurikánem na prsou se v Hale míčových sportů proháněl dvě sezóny a fanoušci si ho jistě pamatují jako bojovného univerzála, který nevypustil jediný souboj. Je tedy stejně jako Petr velkou měrou podepsán nad našimi největšími úspěchy.

Před sezónou 2019/2020 se Máňa přesunul na trenérskou lavici, kde zaujal místo vedle svého velkého kamaráda. Marek měl kromě trénování u A-týmu na starosti také organizaci, kdy zajišťoval co nejlepší podmínky pro naše kluky. V této sezóně se měl lámat chleba. Petr s Markem vytvořili tým, který šlapal skvěle a měl jediný cíl, vybojovat pro karlovarský florbal nejvyšší soutěž a měli k tomu velmi dobře našlápnuto. V únoru loňského roku se svým týmem ovládli základní část 1.ligy, čímž zapsali do klubové kroniky další historický úspěch. Tabulky měli v plánu opět přepisovat i v play off, což jim bohužel překazila současná neočekávaná situace, která naneštěstí stále trvá, a tak i v té letošní sezóně naši trenéři se svým týmem o možnost postupu přišli.

Ačkoliv poslední dvě sezóny překazila globální pandemie, tak fanoušci mohou na oba borce vzpomínat jen a jen v dobrém. Oba v klubu zanechali nesmazatelnou stopu. Kromě svých trenérských úspěchů se podíleli i na dalším celkovém rozvoji klubu a během pěti sezón se stali součástí naší VARYFAMILY.

Na závěr už nezbývá nic jiného než říci - KLUCI, DĚKUJEME! Do dalších let vám přejeme hodně úspěchů jak v pracovním, tak i osobním životě a budeme se těšit, že se třeba někdy v Míčovce opět setkáme.

Petře, Marku, DĚKUJEME!

Partneři