MATĚJKA OPOUŠTÍ HURRICANY

Z týmu karlovarských Hurricanů odchází jedna z nejklíčovějších postav uplynulých sezon. Tomáš Matějka svou hrou rapidně pomohl klubu z hlavního města nejzápadnějšího regionu naší republiky vybojovat postup do Národní ligy. Teď je však na odchodu.

Tomáši, po dlouhé době končíš v karlovarském klubu. Jak bys zhodnotil tvé celkové působení v této organizaci ?

Své působení mohu hodnotit jen a jen pozitivně, protože jsem díky "hurricanům" poznal mnoho výborných lidí a s nimi zažil neuvěřitelné věci. Co se týče sportovní stránky, tak jsem také velice spokojen,se svými kolegy jsem si vždy dobře vyhověl. Myslím, že naším společným vrcholem bylo vybojování Národní ligy. To se povedlo, skončili jsme na neuvěřitelném třetím místě.

Byl jsi jedním z hráčů, kteří měli značný podíl na tvorbě hry. Myslíš si, že tvá tvořivost například v přesilových hrách bude Hurricanům chybět ?

Co se týče přesilových her, tak si myslím, že Franta určitě něco vymyslí, protože každý se dá nahradit. Na druhou stranu je v kádru dlouhodobý nedostatek kvalitních centrů. Podle mě je to jedna z nejtěžších pozic na hřišti, navíc mnohdy hodně nevděčná.

 Národní liga. Veliké téma, o kterém aktuálně všichni hovoří. Co soudíš o nově vzniklé soutěži?

Vytvoření Národní ligy je pro podle mého názoru dobrým krokem. Jak se ukázalo, rozdíl mezi druhou a první nejvyšší soutěží byl obrovský. Navíc zavedení vyřazovací části ve finále sezony je divácky atraktivní.

Měl bys zájem v budoucnu ve florbalu pokračovat, ať už tu možnost dostaneš kdekoliv na světě ?

Na svou dalekou cestu za moře si beru i florbalku. Jen doufám, že budu mít šanci povodit pár Protinožců.

Matouš Bečka

MATĚJKA OPOUŠTÍ HURRICANY

Partneři