JUNIORY POVEDE V NOVÉ SEZÓNĚ DAVID VORLÍČEK

 

V dubnu svého nového trenéra poznali hráči A-týmu, nyní přichází řada i na naši juniorskou kategorii. Té se ujímá velmi zkušený trenér David Vorlíček!

 

David přichází posílit náš trenérský štáb z pražských Tigers, kde od roku 2019 trénoval tým mužů. Hned v první sezóně kráčelo jeho mužstvo suverénně za postupem do Národní florbalové ligy. Bohužel, liga byla pozastavena kvůli pandemii koronaviru a družstvu našeho nového kouče juniorky tak nebylo umožněno dotáhnout skvěle rozehranou sezónu do úspěšného konce. Do boje o postup se chtěl David Vorlíček se svými svěřenci přihlásit i minulý ročník, v tom ovšem stihl tým odehrát pouze čtyři zápasy a po následném ukončení sezóny se David rozhodl ukončit své působení u A-týmu Tygrů a přestěhoval se z pracovních důvodů do Karlových Varů.

 

„Florbal jsem po mém příchodu na západ Čech vůbec neměl v plánu, ale prakticky ihned se objevilo pár nabídek ze zdejšího florbalového prostředí. Kontaktoval mě i právě šéftrenér Hurikánů Martin Kratochvíl a při následné schůzce jsme se velmi rychle domluvili.“ komentuje svůj příchod nový trenér juniorské kategorie David Vorlíček.

 

Ten má i veliké zkušenosti s mládežnickým florbalem. Za největší úspěch lze po právu považovat stříbrnou medaili z KB ligy juniorů v sezóně 2017/2018, kdy působil na lavičce juniorského týmu Black Angels! V té samé sezóně vedl jako hlavní trenér i dorosteneckou kategorii pražského klubu. Fungování u dorostu čeká Davida i ve Varech.

 

„Jsme rádi, že můžeme našim výkonnostním kategoriím nabídnout tak zkušeného borce, jakým David bezpochyby je. Když se ke mně dostala informace, že takový trenér směřuje do Varů, vůbec jsem neváhal a Davida ihned oslovil. Jsem velmi rád, že David mou nabídku stát se Hurikánem přijal. Vnímám, že i po tak krátké době, co už u nás působí, se hodně rychle ztotožnil s naší identitou a jednoznačně sem přišel udělat s juniorskou kategorií úspěch. Vítáme ho mezi námi!“ říká šéftrenér výkonnostních kategorií Martin Kratochvíl.

 

Nový trenér se již nyní připravuje se svým týmem na novou sezónu. Mimo jiné se i bývalý kouč mládežnických regionálních výběrů stihl seznámit s karlovarským zázemím i s ostatními trenéry.

 

„Ve Varech se mi velmi líbí, z florbalu jsem toho zatím tolik nepoznal, jelikož jsem nejprve zařizoval byt a nové zaměstnání. Pár tréninků s různými kategoriemi jsem však už absolvoval. S tím i trenérský teambuilding, z něhož jsem byl velmi nadšený. Co bych vypíchl je určitě naprosto luxusní zázemí, které je tu k dispozici. Nádherná hala, posilovna, bazén, atletický ovál a to vše u sebe, což je skvělé.“

 

Juniorský tým odstartuje sezónu kvalifikací do hlavní soutěže juniorů. V té narazí hned na tři soupeře, kterými jsou Florbal Ústí nad Labem, Kanonýři Kladno a pražské SKV.

„Co se týče plánů do sezóny tak prvním z nich je určitě dát dohromady tým, který bude mít chuť hrát a makat společně za Vary. Chci se určitě zapojit i u dalších kategorií. Jinak opravdu nic velkého v plánu není. Po dvou letech, kdy byly soutěže předčasně ukončeny a pandemie zničila všechny naše plány, bych opravdu chtěl u všech najít hlavně chuť opět hrát florbal.“ uzavírá svůj komentář nový kouč juniorky. Davide, vítej ve Varech! 

 

LUKÁŠ KORBEL

 

JUNIORY POVEDE V NOVÉ SEZÓNĚ DAVID VORLÍČEK

Partneři