Logo Mobil

JUNIOŘI ZAČALI PORÁŽKOU, DOROST VEZE TŘI BODY

Po A-týmu se pomalu rozjíždějí soutěže také pro naše mládežnické kategorie. Již v pátek odehráli svůj první zápas junioři. V rámci kvalifikace CE ligy juniorů přivítali na domácí palubovce Královské Vinohrady. Šlo o první zápas z celkem šesti, které junioři odehrají v boji o postup do elitní KB ligy.

Začátek zápasu odpovídal tomu, že šlo o soutěžní premiéru, oba soupeři se spíše jen tak oťukávali a snažili se získat především klid a jistotu na míčku. Skóre se měnilo až ve čtrnácté minutě, kdy pěknou akci zakončil Marian Geťko. Vedení však domácím nevydrželo ani dvě minuty, po chybě v rozehrávce Vinohrady srovnaly. Šťastnější po první části však nakonec byli právě Hurricani, kteří se díky střele Martina Prokopce opět dostali do vedení.

Velká přetahovaná pokračovala i ve druhé dějství, krátce po jeho začátku totiž hosté opět dorovnali. Na karlovarské straně byl však při chuti Martin Prokopec, který slavil úspěch se svým efektním zakončením zády k brance. Rozhodující fáze zápasu přišla mezi čtyřiatřicátou a šestatřicátou minutou, kdy Vinohrady překonaly karlovarského gólmana třikrát a dostaly se do rozhodujícího trháku.

Naději na zvrat vykřesal ještě díky využité přesilové hře Ondra Ančinec. Víc už toho i přes velký tlak svěřenci Patrika Horáka nestihli, naproti tomu hosté slavili úspěch ještě dvakrát a po výsledku 4:7 oslavili první tři body.

Komentář karlovarského trenéra Patrika Horáka: „V první řadě bychom chtěli za celý realizační tým poděkovat Mírovi Závorovi, ke skvěle připravenému týmu a pogratulovat mu k jeho dnešním narozeninám. K samotnému zápasu, první třetinu jsme zahráli podle našich představ, což se odrazilo na výsledku. Do druhé části jsme vstoupili nabuzeni, otevřeli jsme zbytečně hru a soupeř nás začal přehrávat. ​Ve třetí třetině jsme i přes velkou snahu nebyli schopni zahrát naši hru a dotáhnout výsledek. Gratulujeme soupeři a přejeme mu šťastnou cestu domů.“

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:7
14. Marian Geťko, 18. Martin Prokopec, 28. Martin Prokopec, 42. Ondřej Ančinec - 15. Martin Šolaja, 25. Vojtěch Doucha, 35. Jan Pinkas, 35. Tadeáš Doucha, 37. Denis Dvořáček, 51. Marek Paštika, 53. Richard Kellenberger; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:2 + Tadeáš Doucha OS; využití: 1:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 16, Jan Kolínek 3 - Matěj Šefl 19; po třetinách: 2:1, 1:4, 1:2;

Dorost začal sezónu jednou výhrou

Start do nové sezóny už mají za sebou také dorostenci, kteří v neděli vyjížděli do Litvínova, kde je čekal první dvojzápas. V poslední době je naším nejčastějším soupeřem napříč elitními kategoriemi Kladno a tak právě s Kanonýry čekal naše kluky první zápas. Úvodní třetina nabídla dvě branky, po jedné na každé straně, jinak v této fázi zápasu hráli prim brankáři. Zápas se lámal ve druhé části, kdy dorostenci zásluhou Rudolfa Vojáka a Davida Pudila odskočili do vedení 3:1. Kladnu se povedlo snížit sedmnáct vteřin před koncem a ještě zadělat na drama. Vyrovnaná bitva pokračovala i v závěru zápasu, v sedmatřicáté minutě dodal více klidu na karlovarskou střídačku svým gólem Jirka Vilím. A protože všechny kladenské pokusy zlikvidoval skvělý Honza Kolínek, mohli se dorostenci radovat z prvních bodů do tabulky.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 2:4
6. Dominik Horák, 30. Jakub Kabourek - 5. Robin Rada, 26. David Pudil, 28. Rudolf Voják, 37. Jiří Vilím; rozhodčí: Lukáš Čech - Pavel Váňa; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Tobiáš Nováček 13 - Jan Kolínek 13; po třetinách: 1:1, 1:2, 0:1;

Druhý zápas s Teplicemi se dlouho vyvíjel pro náš tým ideálně, kluci čtyřicet minut kontrolovali výsledek a udržovali si jedno nebo i dvoubrankový náskok. Bohužel se jim však totálně nevyvedl závěr zápasu, kdy během tří minut třikrát inkasovali a nadějně rozehraný zápas tak ztratili.

FB Hurrican Karlovy Vary - FD Teplice 4:5
3. David Pudil, 14. Vítek Pechman, 25. Jiří Vilím, 41. Rudolf Voják - 8. Vojtěch Bratschaedl, 31. Ondřej Duben, 42. Ondřej Duben, 43. Ondřej Duben, 44. Vojtěch Bratschaedl; rozhodčí: Lukáš Mucha - Tomáš Šedivý; vyloučení: 2:1 + Vojtěch Frolík ČK2; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Tomáš Křemen 17 - Zdeněk Pošík 12; po třetinách: 2:1, 1:0, 1:4;

Z Litvínova si tedy parta okolo trenéra Filipa Moravce odváží na úvod tři body. Další dvojzápas čeká kluky za 14 dní na Kladně.