JAN MAZANEC ZPÁTKY VE VARECH

Po roční pauze se do týmu karlovarských Hurricanů vrací jeden z nejzkušenějších rodáků z lázeňského města. Jan Mazanec se po zkušenostech v sousedním Německu rozhodl pro návrat zpět na domácí půdu.


Honzo, jsi zpátky v Karlových Varech. V čem pro Tebe byl čas strávený za hranicemi přínosný?
V prvé řadě bych rád podotkl, že jsem v Německu poznal spoustu nových spoluhráčů a kamarádů. Atmosféra, která tam panuje, je nepopsatelná. Co se florbalové stránky týče, tak je zapotřebí zmínit přípravu na jednotlivá utkání. To je veliký rozdíl. Na druhou stranu jsem ale potěšen, že jsem dostal tu možnost znovu oblékat dres Karlových Varů. Své zkušenosti se pokusím v co nejlepším provedení předávat dál
Momentálně jsi jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu, který už leccos zažil. Jak tuto skutečnost vnímáš?
Cítím velikou zodpovědnost. Mladším ročníkům chci předat a ukázat jen to nejlepší, co jsem se za celou svojí florbalovou kariéru doposud naučil. Hlavní je vyvarovat se zbytečných faulů a hloupých chyb, kterých jsem se já v minulosti dopouštěl.
Nově vzniklá Národní Liga je na spadnutí. Karlovy Vary v loňské sezoně dokázali postoupit do této celorepublikové soutěže. Těšíš se na premiérový ročník?
Na nový ročník se těším moc. Bude to pro celý karlovarský florbalový klub něco neobvyklého. Budou se mezi sebou střetávat celky s opravdu vysokou herní kvalitou. Posledních pár let jsme nastupovali proti stále stejným mančaftům, teď však nadešla změna. Jsem velice rád, že mohu být součástí této soutěže.
Vždy jsi sbíral dost trestných minut. Myslíš jsi, že po získání nových zkušeností dokážeš tuto zápornou statistiku omezit?
Postupem času mi začalo docházet, že svými výstřelky se po florbalové stránce nikam neposunu. Chtěl bych mladším hráčům dokázat, že florbal v Karlových Varech se dá hrát konstruktivně, a ne destruktivním stylem. V minulosti jsem byl svědkem mnoha excesů, na které bych raději zapomněl. Rok od roku se to ale v tomto směru lepší, za což jsem velice rád.
Již delší dobu je jisté, že se kouč František Truhlář bude muset obejít bez hlavních opor loňského ročníku. Tomáš Matějka, Jan Hejl a Marek Rybka již nebudou k dispozici…
Tým opouštějí tři velice platní hráči, které nebude vůbec jednoduché nahradit. Na druhou stranu ale věřím v sílu mladé generace, která je perspektivní. Obdivuhodný kus práce odvádí hlavní trenér Franta Truhlář, který náš klub dostal tam, kde se aktuálně nachází. Právě jemu vděčím za svůj celkový florbalový posun. Za sebe bych mu chtěl poděkovat za jeho nekonečnou trpělivost.

Matouš Bečka

JAN MAZANEC ZPÁTKY VE VARECH

Partneři