Hlavním trenérem A-týmu se stává Martin Kratochvíl

Do sezóny 2021/2022 vstoupí A-tým Hurikánů s novým trenérem! Tím se stává dosavadní klubový šéftrenér výkonnostních kategorií Martin Kratochvíl! Trenér už na lavičce A-týmu v minulosti působil. Úplně poprvé vedl A-tým ve 2. mužské lize v sezónách 2007/2008 a 2008/2009, kdy se Hurikáni umístili na 5. a 6. místě. O pět let později se úspěšně vrátil k A-týmu, když v sezóně 2014/2015 A-tým zachránil příslušnost v Národní florbalové lize, o rok později, opět s asistencí našeho staronového trenéra, slavil tým vítězství v soutěži a následný postup do 1. ligy. Nyní se na lavičku prvního týmu opět vrací, tentokrát v roli hlavního trenéra a společně věříme, že „Kráťa“ úspěšně naváže na svou dosud odvedenou práci.

 

„Martin je pro náš klub logická volba. V žilách mu koluje varská krev už dlouho. Navíc díky již dosaženým úspěchům pro varský florbal je Martin dlouhodobě respektovaný člen naší VARYfamily. Víme, že jeho zkušenosti navážou nejen na úspěchy jeho předchůdců, ale jeho angažmá přinese i nové, čerstvé impulsy. Hodně si slibujeme od silnějšího propojení s naší juniorskou základnou, zejména očekáváme snazší přechod našich mladých borců do A týmu. Moc se těšíme a není tajemstvím, že se těší i stávající hráči A týmu. říká k angažování trenéra prezident klubu Jaroslav Vébr.

 

S Martinem nás pojí vice než 30leté přátelství a k florbalu mě v roce 2000 přivedl také on. V minulosti již několikrát přijal výzvy, kdy jeho zkušenosti, odhodlání a trenérské kvality byly pro klub neocenitelným přínosem. V osobě Martina na lavičce A-týmu si slibujeme propojení dravého mládí, zkušené kvality, klubových hodnot a nastavených sportovních cílů.“ přidává se předseda oddílu František Truhlář.

 

„S Hurikány jsem vždy zažil skvělé sezóny. Mám v živé paměti především postup do 1.ligy, kdy všichni táhli za jeden provaz a pro Karlovy Vary dělali maximum. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl opět tuto výzvu přijmout. Čeká nás spousta tvrdé dřiny, ale odměnou nám může být pohádka, kterou všichni společně napíšeme. Už se nemohu dočkat.“ říká staronový trenér A-týmu Martin Kratochvíl.

 

Martin Kratochvíl má za sebou bohatou florbalovou minulost. V roce 1995 byl jedním ze zakladatelů florbalového oddílu v Kadani. Stojí za vybudováním mládežnické struktury kadaňského klubu, v sezóně 2001/2002 navíc vedl mužský A-tým v extralize, kam po dvou vítězných sezónách s týmem postoupil. Do roku 2007 dále pokračoval jako trenér mládeže. Poté se přesunul ke svému prvnímu angažmá v Karlových Varech. V letech 2009-2017 pak úspěšně působil u mládežnických týmů pražské Sparty. Navíc dvě sezóny spolupracoval i na budování sparťanského A-týmu, který v roce 2012 vybojoval extraligu.  V této sezóně stál také u zrodu rezervních mužstev v mládežnické struktuře klubu. Zároveň v sezonách 2014-2016 se podruhé postavil na lavičku jako asistent trenéra A-týmu Hurikánů. Do Karlových Varů se pak na dobro přesunul v roce 2017, kdy se stal již zmíněným šéftrenérem našich výkonnostních kategorií.

Hlavním trenérem A-týmu se stává Martin Kratochvíl

Partneři