A-TÝM POSÍLÍ ÚTOČNÍK MILOŠ TYL

Ještě před tím než se opět rozběhne 1.liga hlásí A-tým jednu velkou novinku. Náš kádr posílí Miloš Tyl.

Kdo se o florbal u nás zajímá, tak jistě toto jméno již několikrát zaslechl. Miloš je útočník s velkými zkušenostmi ze Superligy. V nejvyšší soutěži hájil barvy Futuru a především pražského Chodova se kterým získal dva mistrovské tituly. Ve vítězné sezóně 2016/2017 se navíc stal nejproduktivnějším hráčem celého play off. V obou ročnících se dostal i do elitní desítky kanadského bodování Superligy. Ještě před svým úspěšným působením na Chodově si vyzkoušel i zahraniční angažmá, čtyři roky strávil ve Švýcarsku, kde si v dresu Vipers a Unihockey Mitteland vyzkoušel všechny tři nejvyšší soutěže. A aby toho nebylo málo, tak si naše nová posila vyzkoušela i reprezentační barvy.

Miloš Tyl se do soutěžního kolotoče vrací po roční přestávce. Naposledy působil na Kladně, kde své angažmá zakončil symbolicky právě v sérii se svým novým týmem. Jinak to však z jeho strany byla parádní sezóna, ve které zaznamenal celkem 81 bodů. Uvidíme, jak mu to bude pálit v dresu s hurikánem na prsou. 

Na důvody angažování Miloše Tyla a očekávání jsme se zeptali sportovního manažera Marka Mandlera.

„Jsme moc rádi, že můžeme Miloše Tyla přivítat v našem týmu. S Milošem jsme byli v kontaktu již od konce minulé sezóny a jsme nadšení, že se nám jeho příchod podařilo úspěšně dotáhnout. Přichází k nám extrémě kvalitní hráč a chladnokrevný zabiják, který v minulosti vyhrál kanadské bodování play off Superligy. Miloš se velkou měrou podílel na zisku dvou chodovských titulů a věříme, že jeho přístup a nasazení bude inspirací pro naše mladé hráče a pomůže nám v dosažení týmových cílů.“

 

 

LUKÁŠ KORBEL

 

A-TÝM POSÍLÍ ÚTOČNÍK MILOŠ TYL

Partneři