ZÁKLADNÍ ČÁST A PLAY OFF POHLEDEM TRENÉRA PETRA PÁNKA

V loňské sezóně zaznamenal s karlovarským A-týmem historický úspěch, když ho dovedl až do semifinále 1.ligy, letos zapsal se svými svěřenci další úspěch, v podobě výhry základní části. Hlavní trenér Petr Pánek vstoupí do svého třetího, prvoligového play off na karlovarské střídačce a tentokrát to bude v roli největšího favorita. My vám nyní přinášíme exkluzivní pohled šéfa naší střídačky nejen na vyřazovací boje, ale i na základní část.

Ahoj Petře, základní část skončila pro A-tým historickým úspěchem, když jí poprvé dokázal vyhrát, navíc jste zářili na domácí palubovce, kde jste neztratili ani bod. Jak bys tedy základní část zhodnotil?

 "Důležitý byl určitě vstup do sezóny. Měli jsme papírově lehčí los a využili toho, že jsme se po kostrbatých výkonech dostali na vítěznou vlnu. Pak nás sice trochu zbrzdila drobná zaváhání v podobě jednobrankových porážek s Chomutovem a Znojmem, ale celkově jsme si drželi konstantní výsledkovou formu. Ke konci sice přišly dvě porážky, ty nás však díky domácí výhře nad Brnem mrzet nemusely. Vítězstvím nad Brnem jsme též udrželi 100 % bilanci na domácím hřišti. Věřím, že na tuto sérii navážeme i v play off."

Který zápas vybral, jako ten nejpovedenější a který naopak jako ten nejhorší?

 "Mezi ty nejvydařenější řadím domácí utkání s Kladnem. Tam se náš výkon nejvíce přiblížil modu play off. Mělo to z naší strany emoce, nasazení, dodržování taktických pokynů. Fanouškům se to muselo líbit.

Nejhorší výkon jsme asi podali ve Znojmě. Tam to bylo především ve hře dozadu velmi špatné."

Pojďme k play off, vloni jste došli premiérově do semifinále, s jakými ambicemi do něj vstupujete letos?

 "Cíle postupně zvyšujeme, je to logické úsilí, které se v celém klubu vyvíjí. Letos je cíl finále a v něm potvrdit vítězství v základní části."

Kdo ze soupeřů tě v základní části nejvíce zaujal a myslíš si, že bude vaším největším soupeřem?

 "Když se podívám zpět na můj rozhovor před sezónou, prognózy se na 100 % vyplnili. Kladno se na můj vkus až příliš dlouho hledalo, ale poslední výhrou nad Bulldogs značně zamíchalo kartami. Brno se nás dokázalo držet defacto do konce základní části, v týmu má však méně zkušených hráčů než my nebo Kladno, uvidíme, jak se jim bude dařit v play off. Ústí potvrdilo úspěšnou práci s mládeží a jsem na ně proti zkušenějšímu Chomutovu, který předpokládám na ně zbude zvědavý."

Jaká panuje nálada v kabině?

 "Tam je před každým utkáním celkem legrace. Kluci již odpočítávali zápasy do konce základní části, protože až teď přichází ta část na kterou se všichni těší a připravují se."

Jak se budete na play off připravovat?

 "Proběhne jednodenní soustředění, nějaká video porada. Kluci dostanou přehled, kde budou mít zmapovaného soupeře. Věřím, že nejen po taktické stránce budeme perfektně připraveni."

Vítězství v základní části vám zajistilo právo první volby soupeře v play off, už máš představu na koho ukážete? Co bude rozhodující při výběru soupeře?

 "Představu určitě máme, chceme se vyhnout nějakému většímu cestování. Toho jsme si užili ke konci základní části dost a myslíme tím i na naše věrné fanoušky, aby nás přijeli v co nejhojnějším počtu podpořit."

V základní části jsme měli jednu z nejvyšších návštěvností v celé soutěži, chtěl bys našim fanouškům před vyřazovacími boji něco vzkázat?

"V základní části jste byli úžasní, Vytvořili jste nám skvělé podmínky k tomu, abychom z domácí haly vytvořili nedobytnou pevnost. V play off bude vaše podpora potřeba dvojnásob. Věřím, že společně s vaší pomocí dokážeme naplnit náš předsezónní cíl."

 

LUKÁŠ KORBEL

ZÁKLADNÍ ČÁST A PLAY OFF POHLEDEM TRENÉRA PETRA PÁNKA

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');