POHLED DO STATISTIK ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY

Základní část je za námi a jelikož nás teď čeká čtrnáctidenní přestávka, pojďme se podívat, jaká byla z pohledu statistik.

Historický úspěch

Naše statistické okénko nemůžeme začít ničím jiným, než pohledem na tabulku a ten je velmi příjemný. A-tým v šestadvaceti utkáních získal čtyřiašedesát bodů, za které mu po zásluze patřilo první místo. Druhé Brno zakončilo základní část s tříbodovou ztrátou. Pro srovnání, v loňské sezóně jsme bodů na své konto zapsali padesát.

Důležitou roli v cestě za prvenstvím v základní části hrály domácí zápasy. V žádném ze třinácti jsme neztratili ani bod a byli jsme v tomto ohledu jasně nejlepší. Z Míčovky je tak letos zatím nedobytná pevnost. Trochu hůře se nám dařilo na hřištích soupeřů, tam jsme ztratili body celkem pětkrát, nedařilo se nám především v cestách na sever Čech a také do Havířova se Znojmem. Naopak pozitivní byly venkovní výhry nad Bulldogs a Kladnem.

Ofenziva i defenziva na výbornou

Většina fanoušků vám řekne, že na florbal chodí kvůli gólům. A těch dali karlovarští hráči opravdu dost. Celkem 214, nejvíce ze všech. Jako jediní se tak dostali přes hranici dvou set branek. Druhý Chomutov překonal gólmany soupeře ve 197 případech. I v defenzivě patříme ke špičce, karlovarský tým inkasoval pouze 101 gólů a nebýt posledního utkání s Havířovem bylo by to ještě lepší. Druzí Bulldogs mají o deset gólů více.

První místo v bodování těsně uteklo

Velká ofenzivní síla se odráží i při pohledu na kanadské bodování. V první patnáctce mají Hurrican hned čtyřnásobné zastoupení. Na nejvyšší příčku to však ani letos nevyšlo. Nejlépe si vedl Michal Klápa. Ten posbíral 58 bodů, díky kterým obsadil druhé místo, hned za ním skončil jeho parťák z lajny Michal Strachota, čtvrté místo udržel Honza Zavadil. Všechny naše borce dělily pouze tři body. Těsně se do elitní desítky nevešel třináctý Dan Nicklas.

Nejlepším kanonýrem týmu byl již tradičně Michal Klápa, který tentokrát neobhájil ligové prvenství, obsadil čtvrté místo. V závěsu za ním skončili shodně s 29 brankami Dan Nicklas a Honza Zavadil. Přes 20 branek se dostal i Michal Strachota a Kubovi Pechovi chyběl k překonání této mety jediný gól.

Někdo ty branky rovněž musí připravovat a v tom byl opět lídrem Michal Strachota. Karlovarský kapitán s 36 nahrávkami ovládl tuto statistiku v rámci celé 1.ligy.

Nejproduktivnějším zadákem byl Matěj Svatek, ještě před ním skončil junior Matěj Korbel, ten však naskakuje jak v obraně, tak v útoku a není tedy čistokrevným obráncem.

Nejlepší brankářská dvojice

Nesmíme opomenout ani strážce naší klece, protože i oni hráli prim. Jasně nejlepším brankářem celé soutěže se stal Váša Zavadil, který ovládl statistiku průměru obdržených branek, kde se dostal až na fantastické číslo 2,92 a vládcem 1.ligy byl i co se týče úspěšnosti zákroků, zde dosáhl na úspěšnost 89,18 %. Stejně jako vloni pak dokázal vychytat jedno čisté konto. Hned za ním skončil Dan Váradi s číslem 83,51 %, za svůj průměr 4,97 obsadil páté místo.

Přesilovky úspěšné, v oslabení by to chtělo přidat

Velmi důležitou roli v zápasech hrají početní výhody. V přesilové hře jsme měli úspěšnost 43,14 %, což znamenalo třetí místo. Nejlepší bylo v tomto ohledu Kladno, které proměnilo v průměru každou druhou přesilovou hru. My jsme celkem nasázeli 22 gólů, hned osmkrát pálil Dan Nicklas a tuto statistiku v 1.lize ovládl.

V početní nevýhodě klukům patřilo páté místo. Celkem dokázali ubránit 70,91 % oslabení. Zároveň v nich vstřelili čtyři branky.

V trestech je potřeba ubrat

S oslabeními souvisí i další část a tou jsou vyloučení, v této statistice se nám dařilo hůř, než by si všichni představovali, se 153 trestnými minutami jsme byli druhý nejtrestanější v celé soutěži, hned za prvním Rožnovem.

Největším „surovcem“ byl s 25 minutami Honza Běloch, ty však inkasoval pouze v utkání se Znojmem, jinak nezapsal ani jeden trest. Celkem sedm dvouminutových trestů obdržel Honza Zavadil. Nejtrestanějším hráčem soutěže byl rožnovský Patrik Hegar, ten proseděl na lavici hanby 68 minut.

Fanoušci ve Varech na florbal chodí

Možná máte v paměti loňské play off, kdy jsme ve velkém počtu vyrazili na Kladno a Black Angels a my jsme rádi, že jste v nastoleném trendu vydrželi a chodili jste nám fandit i letos. Celkem si do domácí haly našlo cestu 3011 fanoušků, což Karlovy Vary zařadilo za duo Chomutov, Kladno na třetí příčku. Největší návštěvu jsme zaznamenali podle očekávání na SCHOOL MATCHI proti Ústí. Hurricani táhli i venku, kde na ně přišlo 2599 diváků, po Znojmu nejvíce ze všech.

Ve statistikách se nám velmi dařilo, nicméně v play off se všechny prognózy nulují a začíná se na novo. Takže doufáme, že kluci vstoupí do vyřazovacích bojů pravou nohou, a ještě si užijeme spoustu vítězných zápasů. Čtvrtfinále začíná již o víkendu 7. a 8. března. Doufáme tedy, že si najdete čas a dorazíte kluky podpořit.

 

LUKÁŠ KORBEL

 

 

POHLED DO STATISTIK ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');