VELC S PECHOU ŘÍDILI VÝHRU NAD HAVÍŘOVEM

Pouze s dvanácti hráči do pole vyrazili trenéři v neděli do Havířova, kde proti místnímu Slovanu bojovali o první body do tabulky.

Pokud si někdo myslel, že se naši borci budou po dlouhé cestě pomalu dostávat do tempa, tak ten byl rychle vyveden z omylu. Už ve druhé minutě totiž otevřel skóre po dorážce Matyáš Velc. O pár okamžiků později to bylo již o dvě branky, samostatný nájezd úspěšně proměnil Kuba Pecha. Hurricani měli v úvodní části více ze hry, bohužel krátce před první sirénou inkasovali a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Vyrovnání přišlo krátce po polovině utkání, s ranou Erbse nemohl Venca Zavadil nic dělat. Hra se ve druhé třetině přelévala z jedné strany na druhou, stejně jako ukazatel skóre. Krátce na to se totiž o slovo opět přihlásil Kuba Pecha a po přihrávce Michala Klápy vrátil vedení hostům. To však netrvalo ani minutu a rázem bylo srovnáno.

Ve třetí části se začala na našich hráčích projevovat únava a Havířov toho dokázal zužitkovat. Vedení si udržel až do třiapadesáté minuty, kdy se o vyrovnání postaraly naše dvě nejnovější akvizice, Petr Torma vybídl ke skórování Matyáše Velce. Po vstřelené brance bohužel opět přišla rychlá odpověď a svěřenci Petra Pánka tak znovu museli dotahovat. Už to vypadalo, že kluci ani ve druhém zápase na body nedosáhnou. Třiatřicet vteřin před koncem při hře bez brankáře však ukázal skvělý výběr místa Dan Nicklas, který si našel odraženou střelu Michala Klápy a poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Zatímco na karlovarské straně uspěli jak Adam Hušek, tak Kuba Pecha. Domácí střelce Váša Zavadil zneškodnil a bod navíc tak putuje do Karlových Varů.

A-tým ukázal silnou vůli a po obětavém výkonu si připisuje na své konto první dva body v sezóně 2020/2021. O další můžeme zabojovat již v sobotu na domácím hřišti proti Letce.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "My jsme už před utkáním měli problémy se sestavou, nakonec jsme do Havířova odcestovali s dvanácti hráči. Přesto jsme do zápasu vstoupili dobře, diktovali jsme tempo a zaslouženě vedli. Ve druhé třetině přišlo z naší strany polevení, kdy se soupeř dostal šťastnými góly zpět do hry. Třetí třetina už byla hodně stylem nahoru dolů, což nám úplně nevyhovovalo, soupeř toho navíc dokázal využít. Nám se nakonec podařilo myslím si zaslouženě srovnat a poslat zápas do nájezdů, kde jsme byli šťastnější. Děkujeme soupeři za zápas."

TJ Slovan Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 5:6pn
20. Michal Prorok, 33. Matěj Erbs, 36. Michal Kozelský, 44. Kryštof Fusek, 55. Matěj Erbs - 2. Matyáš Velc, 7. Jakub Pecha, 36. Jakub Pecha, 54. Matyáš Velc, 60. Daniel Nicklas, N Adam Hušek; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 27 - Václav Zavadil 28; po třetinách: 1:2, 2:1, 2:2, 0:0;