V poháru končíme, Chomutov rozdával lekci z produktivity

Nejhorší první třetina v sezóně ukončila sen o postupu do další fáze Poháru České Pojišťovny.

A-tým vstoupil do první třetiny velmi tragicky. Vlažný přístup domácích hráčů a vysoká produktivita Chomutova zapříčinila v 15. minutě stav 0:5. Oddechový čas trenéra Pánka a vynucené střídání brankářů moc nepomohlo a domácí i nadále nestíhaly. Jedinou jiskřičku naděje vykřesal Šnajdr po asistenci Horkého, ale to bylo v první třetině vše (1:7).
Ve druhé třetině se pohled na hru trochu vyrovnal. Od Hurricanu přicházel tlak, ale zbytečné vylučování sráželo hráče na kolena. Vyrovnanější třetina nepřinesla výraznou změnu skóre (2:8).
Na začátku třetí třetiny přišla konečně hra, kterou od Hurricanu vidíme v 1. lize. Ale ani čtyřminutové vyloučení s osobním trestem hostujícího Trávníčka nepřineslo klid a efektivitu na florbalky domácích. Chomutov si stav již s přehledem uhlídal a navyšoval skóre ze zabezpečené obrany. V závěru korigoval znovu Šnajdr, který si připsal trošku smutný hattrick, ale to už bylo příliš pozdě. S pohárem se loučíme v 5. kole.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: Dneska vyhrál tým, který chtěl vyhrát oproti nám, kteří jsme se na zápas vykašlali. Omlouváme se divákům a za čtrnáct dní věřím se jim dvakrát výhrou odměníme. Gratuluji soupeři a přeji mu ať si užije zápasy s elitou a využije nasbírané zkušenosti v další fázi sezóny.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 5:11 (1:7, 1:1, 3:3)
branky: 18. Miroslav Šnajdr, 27. Petr Novotný, 49. Ondřej Vavro, 60. Miroslav Šnajdr, 60. Miroslav Šnajdr - 2. Jakub Štěrba, 5. Ondřej Kopp, 11. Petr Pastor, 14. Jakub Štěrba, 15. Vojtěch Bernas, 17. Vít Andrle, 20. Petr Linc, 36. Petr Linc, 52. Petr Pastor, 55. Petr Linc, 55. Ondřej Šarša;
rozhodčí: Karel Kotyza - Václav John; vyloučení: 4:7 + Aleš Trávníček 10; využití: 3:1;
diváků: 145;
zásahy brankářů: Pavel Novotný -1, Daniel Váradi 3, Pavel Novotný 1 - Ondřej Trhlík 34.

V neděli 15.10. zajíždí A-tým do dalekého Havířova, kde se utká s nováčkem soutěže TJ Slovan.