VÝKON PROTI PLZNI, JEDNA VELKÁ TRAGÉDIE

V tomto článku si můžete přečíst rozhovor s hlavním trenérem A-týmu Františkem Truhlářem. Téma je jasné, prohra v posledním ligovém zápase s Plzní a nejbližší budoucnost prvního týmu Hurricanu.Franto, o víkendu se v utkáním s Plzní nepodařilo vyhrát. Jak hodnotíš celé utkání a zejména velký počet obdržených branek?
Vstup do zápasu - tragédie, druhá polovina zápasu - tragédie, disciplína a činnost v obranně - tragédie.

Jak na tebe zatím působí úroveň nově vzniklé soutěže?
Soutěž je o jeden level výše, než byla kdysi II. liga. Nejsou již lehké zápasy. Úroveň soutěže mě nepřekvapila, čekal jsem těžké soupeře.

Tým byl doplněn o mladé, šikovné hráče ve spolupráci se Spartou Praha, ale zároveň odešli zkušení borci Hejl s Matějkou. Rybka je dlouhodobě zraněn. Jak vnímáš změny v kádru oproti loňské sezóně?
Tuhle otázku jsem si položil již několikrát. Zkusím použít matematickou rovnici. Obrana - mínus Hejl a Hajn, plus Kalina, Mazanec, Malhocký. Útok - mínus Matějka a Rybka, plus Horký, Smolka, Nachtman, Němeček. Na papíře mi vycházelo celkové posílení týmu. Praxe ukazuje jaký přínos všichni tři kluci pro tým měli. Každý tým v lize má rozdílového hráče (Plzeň Eichlera, Jablonec Sekyru, Králův Dvůr Križka, atd.). Karlovy Vary měli Matějku. Věřím, že brzy jeho úlohu převezme někdo jiný. Každý tým potřebuje osobnost v kabině, na střídačce. Zjednodušeně, každý tým potřebuje Marka Rybku. A k Honzovi Hejlovi? Zkušený obránce, vůdce a výbornej parťák. Takže, když to shrnu. S kvalitou týmu jsem spokojen, s výkony a výsledky nikoliv. Rybka, Hejl a Matějka chybí více než jsem si připouštěl. Nicméně týmu věřím a výsledky 100% přijdou. A pro ty, co čekají dobré zprávy o návratech, tak to vidím takto: Marek Rybka - prosinec, Jan Hejl - březen, Tomáš Matějka - doufám na příští sezónu. 

Navážu na předchozí otázku. Pokud vím, tak spolupráce se Spartou funguje dobře, včera jste byli na přátelském utkání v Praze. Co přátelák ukázal a jak je na tom tým psychicky před nedělním zápasem?
V tomto nejdříve velký dík Martinovi Kratochvílovi. Nejenom, že vše zabezpečil a připravil. Ale hlavně zařídil, že přišel s chlapci pohovořit a předat zkušenosti i trenér A - týmu Jaroslav Berka. Když je zapotřebí pomůže Míra "Mlátička" Šnajdr. Spolupráce se Spartou je opravdu super. Včerejší přátelák ukázal hodně věcí. Jak hrát správně v novém systému (zejména při bránění), kdo chce na sobě makat a kde ještě musíme přidat. Kluci jsou před nedělí na tom psychicky dobře, horší je to se mnou. Proto budu mít na lavičce dvě staronové tváře, které mě, ale hlavně kluky, případně psychicky podpoří.

Další utkání odehrajete "doma" ve Františkových Lázních proti poslednímu Athletics Praha. Co od tohoto soupeře očekáváte?
Se soupeřem jsme prohráli na Czech open, takže trochu vím co čekat. Rychlost, rychlý přechod do útoku, důraz v zakončení. Soupeř má zatím dost smůly a věřím, že ještě jeden zápas mu to vydrží. Objeví se v jejich dresu staří dobří známí hráči. Haken z Turnova, Němeček z Plzně a Švejda z Tachova.


hory

 

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Plzeň 6:10
branky: 5. David Šůs, 11. Petr Gasparik, 15. Petr Gasparik, 17. Daniel Macek, 57. Michal Němeček, 60. Tomáš Růžek - 2. David Šůs, 3. Petr Kleiner, 4. Marek Zíka, 29. Marek Zíka, 35. Lubomír Jurečka, 39. Josef Svoboda, 41. Petr Kleiner, 45. Filip Rybnikár, 51. Daniel Nicklas, 56. Petr Kleiner; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 5:3; využití: 1:3; zásahy brankářů: Daniel Körber 29 - Lukáš Ščurko 29; po třetinách: 4:3, 0:3, 2:4;

Sestava Karlovy Vary:
Körber, Šuchman
Olivierus, Němeček, Novák, Mosler, Macek, Gasparik, Kalina, Bečka, Mazanec, Černý, Ančinec

 

Další utkání se hraje v neděli 26. 10. od 16:00 v hale ve Františkových Lázních. Soupeřem bude pražský Athletics. Hned v úterý 28. 10. jedou muži bojovat o body do Českých Budějovic.

 

TABULKA SOUTĚŽE:

 

VÝKON PROTI PLZNI, JEDNA VELKÁ TRAGÉDIE

Partneři