sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

VÝHRU NAD BUDĚJOVICEMI ŘÍDIL HATTRICKEM MICHAL KLÁPA

V sobotu v podvečer vycestovali muži ke svému druhému venkovnímu duelu, tentokrát na palubovku nováčka z Českých Budějovic.

Jako první se dostali do vedení domácí, když se prosadil jejich nejlepší střelec Hanák. Vyrovnání přišlo ve dvanácté minutě, kdy Michal Strachota našel Michala Klápu a ten s nabídnutou šancí nemohl naložit jinak než gólem. To bylo v úvodní třetině všechno a do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny byl jednoznačně v režii karlovarských. Ve dvaatřicáté minutě svou premiérovou ligovou branku v karlovarském dresu zaznamenal Dan Nicklas. Vzápětí mohl vedení z nájezdu Michal Strachota. Českobudějovický gólman však jeho úmysl přečetl a změnu skóre nedopustil. Nakonec se Hurricani přeci jen dočkali, Jarda Jaroš rychle oběhl branku a mířil přesně k tyči. Poté jako by se karlovarští vedením ukolébali a domácí jejich nedůslednost potrestali a to hned dvakrát během osmnácti vteřin.

Třetí třetina byla spíše takovou šachovou partií než ofenzivním představením. Ani jeden z týmů se nechtěl dopustit zbytečné chyby, která by je mohla stát body. V padesáté čtvrté minutě vytvořili domácí závar před karlovarskou brankou, čehož využil Jan Králík a poslal svůj tým do vedení. Svěřenci Petra Pánka byli v zápase nebezpečnějším týmem, bohužel se opět trápili v koncovce. Vyrovnání nakonec přeci jen přišlo a prsty v něm neměl nikdo jiný než nahrávající Michal Strachota a Michal Klápa. Více se toho již v základní hrací době nestalo a tak přišlo na řadu podruhé v sezóně prodloužení.

V něm opět ukázal svou genialitu Michal "Kofboj" Strachota, který po třetí v zápase našel svého jmenovce Michala Klápu a ten tvrdou střelou vystřelil svému týmu bod navíc.

Hráčem utkání byl zvolen opět vynikající gólman Václav Zavadil. Nyní již A-tým čeká domácí zápas v sobotu proti Black Angels.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Třetí zápas v řadě jsme vyhořeli v koncovce. Tréninky hold nebudou hrací, ale střelecké. Soupeř si za bojovnost a nasazení bod zasloužil. Děkuji jemu i divákům."

FBC Štíři Č. Budějovice - FB Hurrican Karlovy Vary 4:5p
5. Radek Hanák, 38. Michal Matějček, 38. David Štěpka, 55. Jan Králík - 12. Michal Klápa, 27. Daniel Nicklas, 34. Jaroslav Jaroš, 57. Michal Klápa, 61. Michal Klápa; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 194; zásahy brankářů: Radek Kulhan 22 - Václav Zavadil 29; po třetinách: 1:1, 2:2, 1:1, 0:1