VÝBORNÁ DEFENZIVA VYNESLA ÁČKU TŘI BODY Z KLADNA

V sobotu A-tým vyrazil na Kladno, kde ho čekal důležitý šlágr. Oba celky měly o co hrát, naši borci o udržení prvního místa a Kladno potřebovalo zabrat, aby si udrželo třetí.

V úvodu to byli domácí aktivnější a ve třetí minutě se dostali poprvé do vedení. Hurricani se postupně dostávali do tempa a v jedenácté minutě se i oni mohli radovat z gólu, kdy střelu Dana Nicklase dorazil do branky Honza Lang. Nováček v karlovarské sestavě, který nám vypomůže formou střídavých startů ze Sparty si nemohl přát lepší start. A bylo ještě lépe, o pouhých osmatřicet vteřin později totiž Jirka Mutínský poprvé poslal svůj tým do vedení. Do konce třetiny viděli diváci ještě jednu branku. Michal Klápa s Mírou Horkým se zjevili zcela sami před brankou, několikrát si míček vyměnili a první jmenovaný bez problémů zvýšil na 3:1.

Druhé třetině dlouho kralovali brankáři, skóre se měnilo opět až v šestatřicáté minutě, kdy Kladno využilo zaváhání v naší rozehrávce. Naštěstí kluky kontaktní gól nerozhodil a trpělivou hrou si brzy vzali dvoubrankové vedení zpět. Spolupráci si zopakovali nahrávající Dan Nicklas a skórující Honza Lang.

Před třetí třetinou stáhli trenéři hru na dvě lajny, jelikož se dal očekávat velký nápor domácích. Jak všichni očekávali, tak se i stalo. Naštěstí pro nás, to dlouho k ničemu nevedlo. Všechny pokusy zlikvidovala skvělá obrana a samozřejmě vynikající Dan Váradi. Nakonec se sice Kanonýrům snížit povedlo, byla to však jejich ojedinělá radost. Vyrovnat se jim v závěru již nepovedlo i díky velmi obětavému výkonu všech našich borců.

Muži tedy podruhé v sezóně poráží Kladno a i po tomto kole zůstanou na čele 1.ligy. Myslím, že dnešní výkon byl naprosto ideální pozvánkou na první domácí utkání roku 2020, které odehrajeme již v pátek s Chomutovem.

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Děkujeme soupeři za to, že nás prověřil v naší defenzivě. Zápas nám ukázal okénka, kde musíme před play off přidat. Jsem trochu zklamán z naší produktivity, kdy jsme proměnili jen zlomek šancí, které jsme si vytvořili z brejkových situací. Děkujeme divákům za super atmosféru."

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 3:4
3. Joel Ahlin, 36. Sebastian Andersson, 51. Michal Skuhrovec - 11. Jan Lang, 12. Jiří Mutínský, 18. Michal Klápa, 38. Jan Lang; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2 + Matěj Stůj (KLA) 5:2 + Michal Chudina (KLV) 5; využití: 0:0; diváků: 252; zásahy brankářů: Radek Kulhan 13 - Daniel Váradi 22; po třetinách: 1:3, 1:1, 1:0;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');