Vítězná série pokračuje, tentokrát to odnesl Start

V neděli zakončil A-tým náročný týden, během kterého odehrál tři těžké zápasy. Jak pohár s Kadaní, tak i ligový zápas s Kladnem Hurricani vyhráli a na tyto výsledky chtěli navázat i v zápase s pražským Startem.

Hurricani vstoupili do zápasu aktivně a domácí tým skoro k ničemu nepouštěli. Odměnou jim byla branka v sedmé minutě, kdy se z nenápadné střely prosadil Honza Smolka. Na další gól čekali diváci až do sedmnácté minuty a opět to byli karlovarští, kdo měnil skóre. Poprvé v sezóně se trefil Petr Novotný. Minutu před koncem pak dostali naši hráči k dispozici přesilovou hru, kterou bleskurychle využil nechytatelnou bombou Ondra Vavro.

Karlovarský válec pokračoval i v úvodu prostřední části. Nejprve se prosadil Míra Horký, poté Ondra Vavro skvěle našel Matěje Svatka, který zvýšil již na 5:0. Když o minutu později přidal šestou branku Dan Macek byli domácí zralí na ručník. Po tomto gólu Hurricani trochu vypadli z rytmu a nechali Start dvěma brankami snížit a před třetí třetinou si uchovat naději na obrat.

Hned v úvodu třetí třetiny vrhli domácí všechny své síly do útoku a vytvořili si několik zajímavých šancí. Všechny pokusy však pokryla výborná karlovarská obrana společně se znovu fantastickým Danem Váradim. Snížit se podařilo domácím až deset minut před koncem zásluhou Petra Stejskala. O tři minuty později však vrátil svému týmu čtyřbrankové vedení svým druhým zásahem Ondra Vavro. Domácí se poté rozhodli riskovat a zkusili hru bez brankáře. Ta se jim ale vůbec nevydařila a Michal Klápa definitivně stvrdil vítězství karlovarského týmu. Start už v závěru pouze korigoval na konečných 4:8 zásluhou Tomáše Wolfa.

Hurricani tedy potvrdili skvělou formu z posledních zápasů a po výborném výkonu si připisují třetí ligovou výhru v řadě. O tu čtvrtou budou bojovat v sobotu s Pelhřimovem.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Do zápasu jsme vstoupili skvěle a měli ho pod kontrolou, ve druhé třetině jsme se místy dostávali pod tlak a zbytečnými ztrátami jsme z jasného zápasu udělali drama. Ve třetí třetině jsme již jen hlídali výsledek. Děkuji hráčům za předvedený výkon a soupeři za utkání."

Start98 Praha-Kunratice - FB Hurrican Karlovy Vary 4:8
branky: 31. Michal Chudina, 38. Jan Zavadil, 51. Petr Stejskal, 56. Tomáš Volf - 7. Jan Smolka, 18. Petr Novotný, 20. Ondřej Vavro, 25. Miroslav Horký, 27. Matěj Svatek, 28. Daniel Macek, 54. Ondřej Vavro, 55. Michal Klápa; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 153; zásahy brankářů: Václav Zavadil 12, Ondřej Lupoměch 7 - Daniel Váradi 28; po třetinách: 0:3, 2:3, 2:2;