Vítězná série pokračuje i po utkání s Pelhřimovem

Sobotní odpoledne nabídlo v Hale míčových sportů atraktivní duel. Do Karlových Varů zavítal třetí tým tabulky z Pelhřimova. Oba soupeře dělily před zápasem pouhé tři body a v případě výhry domácích se tedy mohli bodově srovnat.

Hurricani vstoupili do utkání nešťastně, když si míček do vlastní branky srazil jeden z domácích obránců. Tento stav vydržel pouze půl minuty, kdy se prosadil nikdo jiný než nejlepší karlovarský střelec Dan Macek. Poté se strhla velká přestřelka, kdy během deseti minut padlo pět branek. Nejprve se Pelhřimov dostal znovu do vedení. Pak už začali úřadovat domácí, kteří třemi brankami překlopili skóre na svou stranu. Mezi střelce se zapsali Míra Horký, podruhé v zápase Dan Macek a Marek Mandler. Pelhřimovu se podařilo do konce první třetiny ještě snížit díky přesné trefě Václava Fučíka.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhé třetině. Pelhřimovští hráči dokázali dvakrát vyrovnat. Hurricani však v obou případech dokázali odpovědět a vzít si vedení zpět. Nejprve předvedl důraz na brankovišti Michal Klápa. Poté se dostali do přečíslení Petr Novotný s Danem Mackem a druhý jmenovaný rychlou střelou zkompletoval hattrick. Pro karlovarského ostrostřelce to byl již třetí hattrick v nové sezóně. Do šaten tedy šly oba týmy za stavu 6:5 a třetí třetina ještě slibovala veliké drama.

Do závěrečné části vstoupil Hurricani dobře, drželi míček na svých florbalkách a nepouštěli Pelhřimov do výraznějších šancí. Odměnou za aktivitu jim byla nádherná branka Michala Zemana, který vnesl více klidu do karlovarských řad. Poté se pelhřimovští vrhli do útoku, všechny šance však skončily buď mimo nebo v náručí gólmana Váradiho. Definitivní razítko na čtvrté karlovarské vítězství dal dvě minuty před koncem střelou do prázdné branky Ondra Vávro.

Hurricani se tedy dále vezou na vítězné vlně. Pátou výhru budou chtít přidat příští týden, kdy je čeká utkání na půdě posledního Slovanu Havířov. Ve středu je ještě čeká pohárové utkání s již tradičním soupeřem z Chomutova. Utkání začíná v 19:30 a všichni jste samozřejmě zváni.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Odehráli jsme hodně zápasů, kdy jsme soupeře přehráli a na body to nestačilo. Dnes to bylo naopak, vydřená výhra, ale i ta se počítá. Děkuji soupeři a skvělým divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - Spartak Pelhřimov 8:5
6. Daniel Macek, 16. Miroslav Horký, 17. Daniel Macek, 18. Marek Mandler, 23. Michal Klápa, 29. Daniel Macek, 48. Michal Zeman, 59. Ondřej Vavro - 6. Marek Mandler, 9. Jaromír Lisa, 19. Václav Fučík, 22. Milan Hendrych, 28. Viktor Vlach; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Daniel Váradi 20 - Zbyněk Venkrbec 36; po třetinách: 4:3, 2:2, 2:0