NICKLAS DVĚMA GÓLY ŘÍDIL TĚSNOU VÝHRU NAD KLADNEM

Před zítřejším omezením sportovních akcí stihl A-tým v neděli ještě jeden duel. Do Míčovky přijelo Kladno, zápasy s tímto soupeřem patří tradičně mezi ty nejatraktivnější v rámci celé 1.ligy a byla tedy velká škoda, že se ho nemohli zúčastnit fanoušci. Pro ně však bylo připraveno studio se zajímavým programem.

Ale pojďme k samotnému zápasu, první třetina byla z obou stran hodně opatrná, šancí minimum a když už, tak si s nimi oba brankáři bez problémů poradili. Bylo vidět, že se soupeři nemohou před prázdnými tribunami dostat do optimálního tempa. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu, což jsme ve Varech dlouho nezažili.

I druhé třetině dlouho kralovali brankáři, Kladnu ke změně skóre nepomohla ani přesilová hra. Početní výhodu dostali v šestatřicáté minutě i domácí a v samotném závěru kapitán Honza Zavadil po pěkné kombinaci ukončil střelecký půst.

Třetí část zahájili Kanonýři na míčku, góly však dávali Hurricani. Po chybě v hostující obraně skvěle vyřešili přečíslení nahrávající Tomáš Nushart a skórující Dan Nicklas. O pět minut později přišla naprosto identická situace. Druhá ztráta balónku a druhý gól po přečíslení z hole Dana Nicklase a vedení 3:0. Kladenské střelce dlouho deptal skvělý Dan Váradi, který až do sedmapadesáté minuty držel naději na čisté konto. O to bohužel přišel při hře našeho soupeře bez brankáře. Pět vteřin před koncem pak ještě přišlo snížení na rozdíl jediného gólu. Více toho už svěřenci trenéra Pazdery nestihli a po výsledku 3:2, tedy tři body zůstaly ve Varech.

A-tým po výhře nad Brnem tedy poráží dalšího adepta na umístění v první čtyřce. Zároveň to pro nás bylo již šesté vítězství v řadě. O to víc nás může mrzet přerušení soutěže. Doufejme, že to nebude na příliš dlouhou dobu. Zároveň děkujeme všem fanouškům, kteří sledovali naše VARYFAMILY studio a věříme, že se příště již setkáme přímo v hale.

Komentář našeho trenéra Petra Pánka: „Taktickou hrou jsme si postupně začali vytvářet velké množství šancí. Myslím, že jsme měli víc šancí než soupeř, začali jsme je proměňovat a odskočili jsme do vedení 3:0, což byl za mě klíčový moment. Poté jsme se možná zbrklostí a chutí dávat další góly dostali do situace, že jsme ten výsledek nakonec horko těžko bránili.“

Komentář nejlepšího hráče zápasu Dana Váradiho: „Byl to přesně takový zápas, jaký jsme očekávali. Utkali se dvě kvalitní a takticky skvěle připravená mužstva, takže se to nezvrhlo v žádnou přestřelku. Myslím, že ani jeden z týmů neměl výraznou převahu a byly šance na obě dvě strany, ačkoliv to nebyly moc gólovky. Myslím, že duel rozhodl náš druhý gól, my jsme se uklidnili, víc jsme si dovolili, soupeř začal faulovat a to nás dostalo do pohody.

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 3:2
37. Jan Zavadil, 43. Daniel Nicklas, 48. Daniel Nicklas - 57. Marek Pixa, 60. Marek Pixa; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:5; využití: 1:1; zásahy brankářů: Daniel Váradi 26 - Oskar Blaha 24; po třetinách: 0:0, 1:0, 2:2;