TÉMĚŘ ŠEST STOVEK ŠKOLÁKŮ SLEDOVALO VÝHRU NAD ÚSTÍM

Netradičně v úterý dopoledne odehrálo naše áčko další zápas 1.ligy. V rámci projektu s názvem SCHOOL MATCH, který má za cíl přitáhnout k florbalu nové hráče přijelo do Míčovky Ústí nad Labem.

Do hlediště si našlo cestu celkem 556 fanoušků, nejen školáků, ale i tradičních účastníků domácích zápasů. A všichni společně si mohli poprvé zakřičet gól v sedmé minutě, kdy využil první přesilovou hru Dan Nicklas. Netrvalo to ani tři minuty a skóre se měnilo znovu, Matěj Svatek vybídl ke skórování Honzu Zavadila a ten se nemýlil. Poté domácí obrana nechala příliš volného prostoru jednomu z ústeckých útočníků a rázem to bylo jen o jednu branku. Poslední slovo měli opět Hurricani. Ústí totiž opět pykalo za svou nedisciplinovanost a Honza Zavadil při další početní výhodě určil stav 3:1.

Téměř v identickém čase jako u prvního gólu se domácí mohli radovat i u toho pátého. To totiž Michal Klápa dostal přihrávku ve středu hřiště a samostatný únik zakončil úspěšně. Sotva domácí kotel vyvolal střelce branky, tak ten samý hráč přidal další trefu, když ze své klasické pozice využil přihrávku od Michala Strachoty. Více se už toho ve druhé třetině nestalo, všechny ústecké pokusy vychytal jistý Váša Zavadil.

Michal Klápa zaznamenal pravděpodobně nejrychlejší hattrick sezóny, jelikož mu na něj stačilo pouze sedmnáct minut, po jeho třetí brance v úvodu závěrečné části hry domácí vedli již 6:1. Ústí se sice snažilo s výsledkem ještě něco udělat, na jejich hokejkách však byla znát nervozita, což se potvrdilo v čtyřiapadesáté minutě, kdy inkasovalo ve vlastní početní výhodě. Do statistik se tentokrát zapsal Ondra Vašíček. Alespoň čestný úspěch zaznamenal v závěru juniorský mistr světa Dominik Beneš. Poslední slovo ale měli opět Hurricani, konkrétně Dan Nicklas, který druhou trefou v zápase stvrdil zisk dalších třech bodů.

Svěřenci Petra Pánka tedy splnili svůj cíl a po výsledku 8:2 berou devátou výhru v sezóně. To znamená, že navýšili náskok na čele 1.ligy na čtyři body před duem Bulldogs Brno a Florbal Chomutov. Další utkání čeká kluky již v neděli, kdy jedou na palubovku ex-superligového Znojma.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem školákům, učitelům a samozřejmě i všem ostatním fanouškům, kteří si v tento čas našli čas a přišli podpořit naše borce.

Pozápasový komentář našeho trenéra Petra Pánka: "Dnes od nás extrémně ospalý výkon bez pohybu, udělali jsme velké množství chyb, z toho je třeba se poučit, soupeř dnes hrál v pohybu a vytvářel si místy velký tlak, který ovšem nedokázal proměnit v gól. Nám pomohli naše stoprocentní přesilovky a úžasní fanoušci, kteří vytvořili báječnou kulisu tomuto zápasu. Děkuje všem, kteří se na této akci podíleli."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 8:2
7. Daniel Nicklas, 10. Jan Zavadil, 15. Jan Zavadil, 27. Michal Klápa, 30. Michal Klápa, 44. Michal Klápa, 54. Ondřej Vašíček, 58. Daniel Nicklas - 14. Václav Vavruška, 58. Dominik Beneš; rozhodčí: Jiří Jelínek - Tomáš Novák; vyloučení: 2:4; využití: 3:0; diváků: 556; zásahy brankářů: Václav Zavadil 29 - Marek Netopilík 10, Lukáš Topš 18; po třetinách: 3:1, 2:0, 3:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');