HISTORICKÝ ÚSPĚCH, A-TÝM MÍŘÍ DO SEMIFINÁLE 1.LIGY

V sobotu vyjel karlovarský A-tým do Kladna k nejdůležitějšímu zápasu dosavadního průběhu sezóny. Ve čtvrtfinálové sérii totiž vedl již 2:0 a v případě výhry mohl oslavit postup do semifinále. Na cestě za postupem vyrazila náš tým podpořit řada fanoušků, kteří v hale vytvořili opravdu domácí atmosféru.

Do zápasu však vstoupili lépe domácí, kteří využili hned svou první přesilovou hru. Karlovarský tým přispěchal s odpovědí o dvě minuty později, kdy se z otočky prosadil nechytatelně Michal Klápa. Kladno se však z této branky oklepalo a dvěma přesnými zásahy opět překlopilo skóre na svou stranu. Více než to však A-tým musel mrzet fakt, že již během první třetiny ze zápasu museli vinou zranění odstoupit tahouni Michal Klápa a Jarda Jaroš. O to větší motivaci díky tomu možná měli naši borci a tři minuty před koncem úvodní části se jim povedlo snížit, když nabídku od Michala Strachoty zužitkoval Ondra Vavro.

Druhé třetině dlouho kralovali brankáři, jako první střeleckou smůlu prolomili domácí, kteří se v polovině prostřední periody prosadili dvakrát během dvaasedmdesáti vteřin a odskočili již do vedení 5:2. I karlovarským se přeci jen povedlo ještě před koncem druhé třetiny Blahu překonat. Již druhou početní výhodu v zápase využil Dan Nicklas.

Ve třetí třetině se karlovarská branka proměnila v nedobytnou pevnost. Dan Váradi v brance čaroval a ukázal, že si naši gólmani načasovali formu na play off skvěle. Od dobré defenzivy se Hurricani odrazili a brzy dokázali snížit na rozdíl jediné branky a to když Petr Stejskal nádherně zakončil svůj samostatný únik. A bylo ještě lépe. Neuběhli ani tři minuty a bylo vyrovnáno, střela Štefana Nagyho byla několikrát tečovaná a nakonec zapadla až za překvapeného Blahu. Více se toho už do konce základní hrací doby nestalo, i přes to, že oba celky měly několik zajímavých možností. Na řadu tedy přišlo prodloužení.

Z prodloužení uběhly přesně čtyři minuty a pětačtyřicet vteřin. V tom čase se totiž míčku zmocnil Matěj Svatek a po rychlém průniku nechytatelným backhendem ukončil Kladnu sezónu a Karlovy Vary poslal do semifinále.

Jak by řekl Robert Záruba přepište dějiny. A-tým poráží Kladno 3:0 na zápasy a poprvé v historii se podívá do semifinále 1.ligy. Uznání a respekt si určitě zaslouží všichni, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Od brankářů, kteří ve všech zápasech působili jako neprostupné zdi, přes tvrdé beky, kteří pořádně znepříjemňovali život silným kladenským útočníkům, naopak naši ostrostřelci neměli se střílením branek problém. Dále pak samozřejmě celý realizační tým.

A klíčovým faktorem jste byli také vy fanoušci. Fantastickou atmosféru jste vytvořili již na obou domácích zápasech a vše to vyvrcholilo včera, kdy jsme obsadili kladenskou halu a famózním výkonem pomohli našim klukům k postupu. I díky vám florbalová euforie ve Varech pokračuje a již příští týden vstoupíme do semifinále proti hlavnímu adeptovi na postup do Superligy, kterým jsou Black Angels. A určitě by nebylo špatné vyjet do Prahy naše kluky podpořit, aby se série vracela do Karlových Varů za nějákého příznivého stavu.

Komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Cloumají se mnou neskutečné emoce, povedl se nám malý zázrak v podobě vstání z mrtvých i vzhledem k velkému počtu zrnění, které nás během zápasu potkaly. De facto od konce první třetiny jsme hráli na dvě lajny a dohrávali v křečích. Vítězný gól byl i dílem neskutečné podpory našich fanoušků, kteří za námi přijeli autobusem a vytvořili nám zde domácí prostředí. Obrovské díky všem aktérům této série, píšeme dějiny karlovarského florbalu. Díky."

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 5:6p
5. Jan Louvar, 8. Tomáš Nushart, 13. Miloš Tyl, 31. Vojtěch Teslík, 32. David Sachr - 7. Michal Klápa, 18. Ondřej Vavro, 40. Daniel Nicklas, 48. Petr Stejskal, 51. Štefan Nagy, 65. Matěj Svatek; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 4 + Vít Bednář (KLA) 5:5; využití: 1:2; diváků: 207; zásahy brankářů: Oskar Blaha 33 - Daniel Váradi 22; po třetinách: 3:2, 2:1, 0:2, 0:1;