STARŠÍ ŽÁCI NA ZÁVĚR DRUZÍ A PARÁDNÍ TURNAJ ELÉVŮ V MÍČOVCE

Starší žáci zakončili sezónu druhým místem

Starší žáci v sobotu vyrazili ke svému poslednímu turnaji této sezóny. V Plzni se chtěli ještě naposledy pokusit o vítězství elitního výkonnostního koše. Prvním soupeřem v cestě za tímto cílem byla pro naše borce Florbalová škola Plzeň. Tento zápas příliš branek nenabídl, karlovarští hráči se ve druhé polovině dostali do vedení 2:1, Plzeň však dokázala dvěma přesnými zásahy během čtyřiadvaceti vteřin otočit a zvítězit tak 3:2.

V naprosto demolici se proměnilo další derby, tentokrát proti plzeňskému FBC. Svěřenci trenéra Fandy Novohradského od úvodu diktovali tempo a svému soupeři do branky sypali jeden gól za druhým, na konci zápasu na ukazateli skóre svítilo na naší straně číslo osm, Plzeň se zmohla na jedinou trefu. Pod vysokou výhru 8:1 se nejvíce podepsala dvojice Nicolas Beneš (4+0) a Adam Zahraj (0+4). 

Třetím soupeřem pak byl vítěz celé soutěže FBŠ Slavia Plzeň. V první polovině měla více ze hry právě Slavia, která se dostala do vedení 5:3. V té druhé už byl na hřišti opět pouze náš tým, který Plzeň čtyřmi přesnými zásahy doslova smetl a zvítězil tak 7:5.

Posledním soupeřem v této sezóně byl pro starší žáky Cheb. Úvod zápasu klukům vůbec nevyšel, když bleskově inkasovali dva góly. Stejně jako v předchozím duelu však ukázali, že otáčení zápasů jim nedělá žádný problém, brankáře Chebu překonali hned pětkrát a mohli slavit výhru 5:2. Na turnaji obsadili druhé místo, jen díky horšímu vzájemnému zápasu s Florbalovou školou Plzeň.

Co se týče celkového umístění, tak starší žáci obsadili vynikající třetí místo a ukázali, že v nich dřímá velký potenciál. Karlovarské barvy byly vidět i při pohledu do individuálních statistik, Adam Zahraj zapsal letos fantastických pětašedesát bodů (40+25), což mu stačilo na sedmé místo. Do elitní dvacítky se pak vešel ještě třináctý Nicolas Beneš a dvacátý Dan Neckář.

Skvělý turnaj elévů v Míčovce

V sobotu se odehrál v Míčovce parádní turnaj, který uzavřel sezónu našim elévům. Na turnaj se přihlásilo neskutečných šestnáct týmů a o napínavé boje tedy bylo postaráno.

Nejprve se pojďme podívat na naše elévy, celkem dvaatřicet kluků se představilo ve třech týmech a jak se jim dařilo nám přiblížil jeden z trenérů Filip Moravec.

"První tým White na turnaji nepoznal v základní hrací době hořkost porážky. Ta přišla pouze ve finále na nájezdy proti Podbořanům a tým White tak obsadil druhé místo. Radost jsme u tohoto celku měli hlavně z z projevené samostatnosti a herního projevu, na kterém jsme pracovali celou sezónu.

Tým Black se prezentoval sebevědomou hrou a odměnou jim bylo sedmé místo. V základní skupině skončili kluci třetí a v osmifinále narazili na kamarády z přípravky, přes které prošli do čtvrtfinále. V něm bohužel podlehli Tachovu po nájezdech a přišli tak o možnost zahrát si se Spartou, což by určitě stálo za to.

Třetí tým Red byl složen převážně z kluků, kteří začali hrát v průběhu této sezóny a turnaj měli jako odměnu za píli, kterou ukazovali na trénincích. Dostali příležitost nasát atmosféru turnaje, který si i přes nepříznivé výsledky snad všichni užili a budou se těšit na příležitost v dalších sezónách.

Ta letošní pro nás v rámci ligových turnajů skončila. Byla plná skvělých zážitků v rámci mimoflorbalových aktivit, jako byl kemp, novoroční akademie, krásných florbalových momentů na ligových i open turnajích. Byla plná společné radosti a zábavy, stejně jako občasného smutku a pláče. Snad si jí děti užily a budou se těšit na další hurikánskou sezónu, stejně jako se těším já."

Tým Akademie se na turnaji neztratil

V Hale míčových sportů bojovali také naše mladé pušky z přípravky pod hlavičkou akademie a nevedly si vůbec špatně

Komentář trenéra týmu Jaroslava Moravce

"Při pohledu na základní skupinu to pro nás nevypadalo příliš pozitivně. Čekala nás ACEMA Sparta Praha, poté Ostrov a na závěr karlovarský tým Red. Kluci ale zamakali a bylo z toho druhé místo. V play off to vypadalo, že se utkáme s Chodovem, ale nakonec z toho byl další souboj s domácími hráči, tentokrát z týmu Black. Bohužel jsme v tomto utkání i přes první gól tahali za kratší konec a nakonec i prohráli. Pavouk naznačoval, že pokud my a Lukášovo holky z týmu Girls zvládneme následující zápas, rozdáme si to spolu o možnost postoupit do boje o konečné deváté místo. Na tento souboj však nakonec nedošlo, jelikož přišla lekce z bojovnosti od Nicklas týmu a porážka 3:5 nám cestu zavřela. Zbylé dvě utkání již kluci předvedli svůj standartní výkon a obě vyhráli. Jsme moc rádi, že se hráči přípravky mohli zúčastnit a získat skvělé zkušenosti."

Komentář trenéra týmu dívek Lukáše Grundlera

"Deváté místo na turnaji pro nás bylo velkým překvapením, dívky šly do každého zápasu na 100% a překvapily mě svou bojovností. Naším hlavním heslem v turnaji bylo se florbalem bavit. Na začátku jsem hráčkám zadal 3 úkoly- bavit se, jsme bez míčku = presovat každého hráče a máme míček = uvolňovat se do volných pozic. Naší snahou bylo tvořit aktivní hru dopředu. Je pravdou, že ne každému se moje metody zamlouvají, jako například když jsem tvořil tlak na hráčky tím, že čtvrt utkání hrály bez brankáře, nebo když jsem ve dvou utkáních nevyužil možnosti mít hráče navíc u pětibrankového rozdílu.  Mým mottem je: „Za každou cenu budou hrát všichni! Ne pouze ti nejlepší.“ Nezajímají mě výsledky, ale chci, aby se zdokonalil každý v týmu, proto si  tak třeba naše brankářka mohla vstřelit během utkání v poli branku. Nakonec musím holky moc pochválit za jejich nasazení a velké zlepšení, které bylo překvapením jak pro mě samotného, tak i pro ně."

 

 

LUKÁŠ KORBEL

STARŠÍ ŽÁCI NA ZÁVĚR DRUZÍ A PARÁDNÍ TURNAJ ELÉVŮ V MÍČOVCE

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');