pátek 16. 11. | 20:00

Florbal Exelsior HAVÍŘOV

MLÁDEŽ O VÍKENDU EXCELOVALA NA VŠECH FRONTÁCH

Starší žáci poraženi pouze jednou

Starší žáci v sobotu vyrazili do Plzně, kde chtěli navázat na první úspěšný turnaj a potvrdit své místo v elitním výkonostním koši. Hned v prvním zápase ukázali svěřenci Fandy Novohradského sílu a po skvělém výkonu porazili FBC Plzeň Blue 4:1. Karlovarskému týmu skvěle fungovala defenziva, což se potvrdilo ve druhém utkání proti Sokolovu, kdy naši hráči dostali opět pouze jeden gól, naproti tomu sami vstřelili tři a mohli se radovat z dalšího vítězství. Třetím soupeřem byla Florbalová škola Plzeň bílí, s tou již letos Hurricani jednou prohráli a měli jí tedy co vracet. Tentokrát se body po výsledku 3:3 dělily. O svou neporazitelnost přišli starší žáci až v posledním utkání, kdy podlehli Slavii Plzeň těsně 3:2.

Junioři získali bez větších problémů dalších šest bodů

Juniory čekal v sobotu také jejich druhý turnaj sezóny. Do Rokycan nejeli s jiným cílem než přivést šest bodů. V prvním zápase čekalo na naše hráče hned derby proti regionálnímu rivalovi ze Sokolova. Vypadalo to, že oba soupeři chtějí prezentovat hned od úvodu své útočné umění a i hned po začátku zápasu se strhla pořádná přestřelka. Během první třetiny padlo celkem osm branek, pětkrát dostali míček za záda sokolovského gólmana naši junioři a postaralo se o to pět různých střelců. Ve druhé třetině naopak nebyla k vidění ani jedna gólová oslava a tak se i do závěrečné periody šlo za stavu 5:3. V ní už se opět rozjel karlovarský brankostroj, který rázně ukončil veškeré naděje Sokolova na obrat. Stav až na konečných 8:3 zvýšili postupně Arťom Ňorba, Honza Skopový a Ondra Ančinec.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Sokolov 8:3
3. Tom Schöniger, 7. Jiří Šťovíček, 8. Jakub Janda, 9. Dominik Šíbl, 10. Jan Skopový, 31. Arťom Ňorba, 38. Jan Skopový, 42. Ondřej Ančinec - 3. Aleš Hoch, 11. Aleš Hoch, 12. Ondřej Rachunek; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Jaroslav Němeček; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 2; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 12 - Jiří Pokorný 29; po třetinách: 5:3, 0:0, 3:0;

I druhý zápas měli svěřenci Míry Šnajdra plně ve svých rukou. Během první třetiny vstřelili tři branky a hned na úvod tak zlomili odpor svého soupeře. Ve druhé třetině jako by našem juniorům došel střelecký prach a tak to byla Slavie Plzeň, kdo snížil na 3:1. Třetí třetina byla již opět plně v naší režii. Během osmi minut přidali junioři šest branek a v klidu si došli pro výhru 9:1. Třemi body se pod výhru podepsal nejproduktivnější hráč soutěže Honza Skopový a spolu s ním Tom Schöniger.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň B 9:1
2. Petr Šťovíček, 6. Jan Skopový, 8. Jiří Mutínský, 34. Tomáš Riedl, 34. Jakub Janda, 38. Jiří Šťovíček, 40. Patrik Konopásek, 40. František Kodádek, 42. Patrik Konopásek - 26. Ondřej Ježek; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Jaroslav Němeček; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 4; zásahy brankářů: Roman Zápolský 12 - Jakub Jirkovský 16; po třetinách: 3:0, 0:1, 6:0;

Elévové zářili na obou svých turnajích

Elévové se v sobotu zúčastnili turnaje v rámci Plzeňského kraje. Proti třem týmům z Plzně a dvěma z Tachova naši borci naprosto dominovali. Všechny své soupeře s přehledem porazili s fantastickým skóre 52:7 a naprosto zaslouženě celý turnaj ovládli. Kromě výborných zápasů si pak naši malý borci užili také návštěvu plzeňské ZOO a den si tak užili se vším všudy.

Výborné výkony elévů pokračovaly i v neděli, kdy vyrazily hned tři naše týmy do Chodova. I zde pokračovala naše dominance, když tým White za celý turnaj nepoznal hořkost porážky. Tým Black byl také dlouho ve hře o celkové prvenství. Nakonec si z Chodova odvezl perfektní třetí místo. Třetí tým Akademie byl složen z hráčů přípravky a na turnaji v konkurenci starších soupeřů sbíral hlavně zkušenosti. I tak se však nenechali zahanbit a na hřišti nechali vše a za své výkony si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako všichni ostatní účastníci turnaje.