SEZÓNA JUNIORŮ A HODNOCENÍ KAPITÁNA TÝMU TOMÁŠE SMOLKY

Před letošní sezónou se junioři vydali na neznámou cestu, po dvouletém působení v krajské soutěži se vydali na dobrodružství do nově vzniklé celostátní ligy.

Svou cestu soutěží zahájili junioři v září kvalifikací, kde se rozhodovalo, zda si zahrají část pro nejlepších dvanáct celků, nebo budou působit v 1.lize. Naši borci předvedli několik dobrých výkonů, na silnou konkurenci v čele s pražskými Bohemians to však nestačilo a tak díky konečnému třetímu místu zamířili do 1.ligy. 

Do ní vstoupili dobře, když hned v prvním kole ukořistili tři body proti Startu. Poté však přišlo několik vysokých porážek a vypadalo to, že Hurricani budou v soutěži za otloukánky, kdo si to však myslel, ten se spletl, karlovarští borci se totiž s přibývajícími zápasy začali zvedat a postupně přidávat body. Za zmínku stojí především zápas s Panthers Praha, kteří se stali pozdějšími vítězi základní části a kluci je dokázali přehrát poměrně jasně 11:6. S přibývajícími výhrami se začala reálně rýsovat šance na postup do play off. Ten se nakonec povedlo ukořistit a to v předposledním kole proti Chomutovu. Ve vyřazovací části si nás vybralo Kladno, kterému jsme sice statečně vzdorovali, ale nakonec obě utkání prohráli a sezónu tedy ukončili. Ačkoliv junioři skončili hned v prvním kole, tak to pro ně byla celkem vydařená sezóna, když dokázali hned při své premiéře postoupit do vyřazovací fáze.

Co se týče pohledu do statistik, tak zde se nejvíce dařilo Tomáši Zdeňkovi, který zaznamenal dvaatřicet bodů a byl zároveň i nejlepším nahrávačem. Ofenzivním tahounem byl dvaadvaceti gólový Honza Mašát. Největším "bouřlivákem" týmu se stal Pepa Huňat. Brankářské statistiky pak opanoval Martin Louda.

Dobrou vizitkou týmu je také to, že hned šest hráčů naskočilo minimálně do jednoho duelu za náš A-tým. Jmenovitě šlo o Jirku Mutínského, Tomáše Smolku, Matěje Korbela, Martina Krejčího, Martina Loudu a Tomáše Bartůška. To je určitě dobrý příslib do budoucna.

A právě Tomáš Smolka nám jako kapitán juniorského týmu zhodnotil uplynulou sezónu.

Ahoj Tome, sezóna vám nedávno skončila, jak bys jí zhodnotil?

"Sezónu bych zhodnotil jako povedenou, v některých momentech to nešlo úplně podle představ, ale převažuje spokojenost.

V úvodu jste se pomaleji rozjížděli, v závěru jste již dokázali přehrávat i týmy ze špičky. V čem si myslíš, že jste zaznamenali nejvýraznější posun?

"V úvodu bylo dost hráčů zraněných, což vedlo k tomu, že jsme neměly stálé lajny, což se podepsalo na sehranosti. S přibývajícími zápasy a tréninky se sestava stabilizovala a největší posun vidím v tom, že jsme i přes dvoubrankovou ztrátu dokázali zápasy zvrátit ve svůj prospěch a to i díky velké podpoře našich fanoušků."

Který zápas považuješ z tvého pohledu za nejpovedenější?

"Za nejpovedenější považují utkání s Kladnem, kde jsme v oslabené sestavě dokázali zvítězit o gól."

V sezóně si naskočil jak na pozici útočníka, tak i v obraně. Kde ti to vyhovovalo více?

"Těžko říct, mám rád pozici útočníka, ale v toho obránce mám už nějak zažitého a celkově mi ani nezáleží na tom, kde hraji, hlavně aby to bylo dobré pro tým."

Se spoluhráči jste si vytvořili skvělou partu, většina z nich navíc v týmu zůstává. Myslíš, že vám to může pomoci v příští sezóně k lepším výsledkům?

"Rozhodně je to takové malé plus, ale teď je škoda, že se pravděpodobně ještě nějaký čas neuvidíme a tak tu partu nemůžeme tvořit hned od začátku. Ale určitě si myslím, že dobrá parta je potřeba, obvzlášť v kolektivním sportu."

V sezóně jsi naskočil i za A-tým, jak sis užil své první minuty v dospělém florbale?

"Byla to pro mě zajímavá zkušenost, v A-týmu je řada zkušených hráčů a jsem rád, že jsem dostal šanci."

 

LUKÁŠ KORBEL

 

 

 

 

SEZÓNA JUNIORŮ A HODNOCENÍ KAPITÁNA TÝMU TOMÁŠE SMOLKY

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');