ROZHOVOR S OLIM, HRÁČEM A-TÝMU A TRENÉREM

 

Ahoj Oli, v krátkosti se nám představ. Odkud jsi, co studuješ a jak ses dostal k florbalu?
Ahoj Domčo, od mala bydlím ve Varech, letos mi nevyšla VŠ tak jsem na VOŠ, alespoň jsem ve Varech a můžu trénovat. K florbalu mě dostali kluci na zakládce, se kterými hraju do teď. První dva roky jsem ale hrál jinde než u Hurricanu.

 

Jak důležitou součástí tvého života florbal je?
Řekl bych, že hodně. Snažím se florbalem trávit většinu casu, proto i trénuji. Dřív měl florbal přednost před školou což nebylo úplně ideální :-D

 

Trénuješ starší žáky, jak si se dostal k trénování?
Abych pravdu řekl ani nevím. Asi mě to lákalo, tak se mě ujal Lukáš Grundler, od kterého jsem se toho dost naučil. Poté jsem si udělal trenérskou licenci. Letos jsem už ani neměl v plánu dál trénovat, ale oslovil mě Patrik Horák, abych mu pomohl. Musím říct, že mě trénovaní baví, čím dál víc.

 

Starší žáci nyní obhajují 4. místo v tabulce, jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezóny?
Jelikož i hraji národní ligu za chlapy, kde hrajeme každý víkend, takže nemám bohužel čas jezdit na zápasy. Byl jsem zatím jenom na čtyřech, což je málo. Podle mého kluci mají na to dostat se na republiku, ale bohužel jsem se letos potkal s nulovou morálkou a přístupem hráčů. Mám obavy, že na to dojedeme, jinak po herní stránce nemám, až na malé výjimky a výhrady.

 

Máš nějaké oblíbené číslo? A proč?
Začínal jsem s 13, kdy se narodil táta pak 88, ale v dorostu jsem přesedlal na 8. Je to datum mého narozeni a tak nějak mě ta 8 provází celý život.

 

Co nějaký tvůj sportovní cíl nebo sen?
Jako každý jsem snil, že budu hrát v reprezentaci, ale to byl vážně jen sen. Ted je mým cílem si zahrát ve Varech extraligu nebo 1.ligu a to před vyprodanou halou, kterou doufám budeme mít co nejdřív.

 

Jak bys ohodnotil poslední zápas letošního roku s prvním Chomutovem?
Smolně. Připravili se na nás a my měli i smůlu. Oproti předchozímu zápasu v Praze jsem hráli velmi dobře, ale rozhodly góly, které jsme inkasovali. Všechny ze středu. Ale mel jsem z naší hry dobry pocit.

 

To je ode mě vše, chceš poslat čtenářům nějaký vzkaz?
Ano. I když jsou Františkovi lázně dál, tak bych chtěl podekovat lidem co nám jezdí fandit a ty co na naše zápasy ještě nezavítali, srdečně zvu. Domčo, děkuji ti rozhovor.

DOMINIKA KLÍMOVÁ

 

TOMÁŠ OLIVERIUS

ROZHOVOR S OLIM, HRÁČEM A-TÝMU A TRENÉREM

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');