ROZHOVOR - NIKOL ŠACHOVÁ

Máme tady jeden z prvních rozhovorů s našimi hráči. Rozhovor jsme pro Vás udělali s Nikolou Šachovou, která nastupuje v ženské kategorii.

Ahoj Niky, jak dlouho hraješ florbal a jak si se k němu dostala?
Ahoj, florbal hraji závodně třetím rokem, ale hrála jsem ho už na základní škole na turnajích. Florbal mě baví a chtěla jsem ho vždy hrát závodně, nakonec mě k tomu dotáhla kamarádka. Tehdy trénoval Lukáš Grundler a hned mě vzal do týmu, postupně jsme se začali rozrůstat. Ze začátku nás bylo asi jen kolem pěti holek.

Máš nějaké cíle, které bys chtěla ve florbalu dosáhnout?
Mým prvním cílem je vítězství v Bohemia lize, kterou pro letošní sezónu hrajeme. Zatím si vedeme skvěle, ale ty těžší soupeři náš ještě čekají, a vlastně ještě máme celou sezónu před sebou. Mým dalším cílem je udržet náš tým v hojném počtu a dostat se příští rok do ligové soutěže žen s co nejlepším výsledkem na konci sezóny. Dalším mým cílem je také udržet si zdraví, které mi poslední rok moc nepřeje.

S kým si na hřišti nejvíce rozumíš?
Na hřišti si asi nejvíce rozumím s Andy Lenkovou a Káťou Pisárovou, protože s nimi hraji už od začátku, zvykly jsme si na sebe a na hřišti víme přesně, kde se která pohybuje a dokážeme si v těžkých situacích poradit skoro okamžitě. Ale nesmím zapomenout i na Domču Klímovou a Gabču Vaníčkovou, s kterýma si rozumím na hřišti taky skvěle, prokázalo se to na minulém kole ligy AFPL, kdy nás trenér nechal hrát spolu.

Sleduješ v Karlových Varech i jiné kategorie?
Samozřejmě sleduji všechny naše kategorie, některé méně některé více. Nejvíce fandím našim juniorům a také našim chlapům.

Co tě na florbalu nejvíce baví?
Nejvíce mě na florbalu baví to, že je to týmový sport, máte svůj tým, který je pro vás druhou rodinou, bojujeme za sebe. Ve florbalu prostě nikdy nejste jednotlivcem, ale vždy týmem! Všechen čas jen na hřišti, ale i mimo něj. Další věc, která mě na tomto sportu baví je ta, že je to velmi adrenalinový a náročný sport – fyzicky i psychicky, zkrátka nikdy není vše stejné, každý zápas je jiný nikdy se nic neopakuje a nevíte co očekávat.

Máš nějaké oblíbené číslo a proč?
Moje oblíbené číslo je 31. Přišla jsem k němu náhodně, když jsem na svém prvním zápase dostala právě s tímto číslem. Od té doby jiné číslo nevolím a stalo se mým oblíbeným.

Obdivuješ některého sportovce? Máš nějaký vzor?
Vzorem je pro mě celý můj tým, nebudu jmenovat každou zvlášť, protože bych to vypisovala do zítra. Oblíbených sportovců mám spousty, každý z nich mi dává určitou motivaci.

Odbočíme od florbalu, jaké máš jiné volnočasové aktivity?
Do mých volnočasových aktivit patří určitě ježdění na koních, bruslení (jak lední tak na in-line), badminton, kolo, běhání, plavání atd. Je toho spousta.

 

Děkuji ti za rozhovor, ať se daří.

Dominika Klímová

 

NIKOL ŠACHOVÁ

ROZHOVOR - NIKOL ŠACHOVÁ

Partneři