POVEDENÁ TŘETÍ TŘETINA NA VÝHRU SE SPARTOU NESTAČILA

V úterý měl A-tým na programu další utkání v rámci Poháru Českého florbalu, naším soupeřem byla tentokrát Sparta a kluci šli do zápasu s jasným cílem odčinit debakl s Chodovem a být domácím borcům vyrovnaným soupeřem.

Úvod zápasu byla spíše taková oťukávaná, více na míčku byla Sparta, která se v jedenácté minutě dostala poprvé do vedení. Hurricani hrozili především z rychlých protiútoků, chybělo jim však přesnější zakončení. Neproměněné šance karlovarské hráče musely mrzet, Sparta s těmi svými naložila o poznání lépe a krátce před první sirénou postupně zvýšila až na 3:0.

Do druhé třetiny nastoupili domácí opět aktivně a během třech minut odskočili do pětibrankového trháku. I v dalším průběhu Sparta tlačila, v brance nás však několikrát podržel výbornými zákroky Dan Váradi a skóre se tak již nezměnilo.

Třetí část probíhala v podobném duchu jako ty úvodní dvě. Domácí hráči tvořili hru. Góly však dávali svěřenci Petra Pánka. Na 5:1 snížil po pěkné akci na jeden dotek Honza Zavadil. O tři minuty později dostali karlovarští hráči k dispozici přesilovou a dokázali jí využít, krásně pod břevno uklidil míček Dominik Emlar. A bylo ještě lépe, naši hráči totiž dokázali zásluhou Honzy Zavadila skórovat při vlastním oslabení a rázem to bylo pouze o dvě branky. Kontaktní branka a případné další zdramatizování už však nepřišlo, naproti tomu Sparta v samotném závěru potvrdila své vítězství v poměru 6:3.

A-tým předvedl proti čtvrtému týmu loňské Superligy sympatický výkon, na zkušeného soupeře to však nestačilo. I tak to byla však byla dobrá příprava na prvoligovou sezónu. Pohárovou skupinu uzavřeme v pátek v Ústí.

AC Sparta Praha - FB Hurrican Karlovy Vary 6:3
branky: 11. Kristián Kozák, 18. Jakub Kolstrunk, 20. Matěj Čermák, 21. Lukáš Ujhelyi, 23. Mikuláš Krbec, 57. Jakub Kolstrunk - 46. Jan Zavadil, 49. Dominik Emlar, 52. Jan Zavadil; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Patrik Zítka 19 - Daniel Váradi 33; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:3;

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Vzhledem k výsledku našeho prvního pohárového zápasu jsme měli velkou motivaci dokázat nejen našim fanouškům, členům klubu, vedení, ale hlavně sami sobě, že umíme hrát florbal, bojovat a mít patřičné nasazení. Jsem rád, že se nám to dnes podařilo. Děkuji soupeři za zápas a fanouškům za atmosféru."