Přijďte podpořit AČKO!

pátek 25. 1. | 20:00

Florbal Primátor NÁCHOD

POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ TOHOTO ROKU DOPADLO VÍTĚZNĚ

A-tým se v sobotu naposledy v roce 2018 představil doma v Hale míčových sportů. Jejich soupeřem byl nováček 1.ligy z Českých Budějovic.

Úvod zápasu ukázal, že Budějovice rozhodně nebudou jednoduchým protivníkem a jako první se dostaly do vedení, díky úspěšné přesilovce. Vedení jim však nevydrželo příliš dlouho, konkrétně šestačtyřicet vteřin než se poprvé prosadil Michal Klápa. Ten se postaral o málo vídaný kousek, když během čtyř minut zkompletoval hattrick. Hosté se však nezalekli a dokázali srovnat. Šťastnější však po první třetině byli Hurricani, svůj premiérový gól v karlovarském dresu si totiž připsal Michal Chudina a určil stav 4:3.

Nástup do druhé periody byl opět v režii karlovarské první lajny, Michal Klápa dvakrát překonal gólmana Kulhana a rázem to bylo 6:3. Poté však jako by svěřenci trenéra Petra Pánka úplně vypnuli a České Budějovice během dvou minut skóre dorovnaly. Stejně jako v první třetině se naši hráči stihli opět dostat před koncem třetiny do vedení a to když Míra Šnajdr využil přesilovou hru.

Do třetí třetiny nastoupil tým hrajícího trenéra Lukáše Malého aktivně s jasným cílem skóre vyrovnat. Byli to ale karlovarští, kdo měnil stav zápasu. Krásnou střelou zvýšil výborně hrající Michal Strachota. Náš soupeř si však taky chtěl nějáký ten bod odvézt a rychle snížil a nebyl daleko ani od vyrovnání. To se naštěstí nekonalo, i díky skvělým zákroků Vency Zavadila. Definitivní tečku za zápasem udělal dvě minuty před koncem Honza Zavadil.

Hurricani tedy těžký domácí zápas zvládli a se svými fanoušky se v roce 2018 rozloučili vítězně. Definitivní tečku za tímto kalendářním rokem napíší muži příští sobotu, kdy je v Praze čekají silní Black Angels.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Štíři Č. Budějovice 9:7
9. Michal Klápa, 11. Michal Klápa, 14. Michal Klápa, 19. Michal Chudina, 24. Michal Klápa, 32. Michal Klápa, 39. Miroslav Šnajdr, 46. Michal Strachota, 56. Jan Zavadil - 9. Radek Hanák, 16. Lukáš Malý, 17. Václav Staněk, 33. Marek Slepička, 33. Radek Hanák, 35. Jan Králík, 47. Michal Matějček; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Václav Zavadil 26 - Radek Kulhan 35; po třetinách: 4:3, 3:3, 2:1;

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: Pro nás vydřené a ubojované vítězství. Jsme za něj vděční, do dalšího zápasu musíme změnit hodně věci abychom uspěli proti týmu BA. Děkuji soupeři za zápas. A chtěl bych poděkovat našim fanouškům za podporu po celý rok 2018 a chtěl bych je pozvat do další části sezóny v roce 2019.