POHÁROVOU PORÁŽKU S KLADNEM HODNOTÍ ÚTOČNÍK JAN ZAVADIL

V úterý odehrálo áčko na domácí palubovce první soutěžní duel. V poháru České pojišťovny přivítalo Kladno. Trenér Petr Pánek dal v zápase hodně prostoru mladým hráčům, vždyť v zahajovací pětce nastoupili hned čtyři junioři, kteří kladenské obraně dávali pořádně zabrat. 

První třetina nabídla pět branek, Hurricani se dostali do vedení v páté minutě, po nahrávce Honzy Zavadila se prosadil Michal Klápa. Bohužel poté začalo úřadovat Kladno a ještě do konce úvodní části otočilo stav na 4:1. 

Ve druhé třetině měli více ze hry naši borci a po brankách Michala Klápy a Honzy Zavadila to vypadalo, že se vrací do zápasu. 

Závěr zápasu byl však již opět v režii Kladna, které přidalo další čtyři přesné zásahy a určilo konečný stav zápasu v poměru 9:3 v neprospěch karlovarských.

Za náš tým se do statistik zapsali pouze Michal Klápa s Honzou Zavadilem a právě druhý jmenovaný se s námi podělil o své dojmy z pohárového zápasu.

LUKÁŠ KORBEL

Pozápasové ohlasy s Honzou Zavadilem
Ahoj Honzo, jak byste toto utkání shrnul?
"Přišlo mi, že jsme se na to psychicky moc nepřipravili. Řada mladších hráčů hrála dobře, hlavně v první třetině. Ve zbytku zápasu jsme polevili. Moc jsme to nezvládli v hlavách, soupeř toho využil a dal nám lekci do sezony."
Jaké bylo nastoupit doma poprvé od letní přípravy, Czech Openu a duelu se Spartou?
"Pro mě je to tady v Karlových Varech doma, takže to bylo skvělé. Dnes jsem alespoň poznal diváky, jsem velmi rád, že jich přišlo tolik. Jen škoda té prohry."
Po vaší první brance přišly hned čtyři odpovědi od soupeře, co se stalo?
"Jak jsem říkal, polevili jsme a v hlavách jsme to pak moc nezvládli. Chyběl důraz v obraně a celkově se to příliš nepovedlo."
Který gól vás srazil nejvíce?
"Největší ranou pro nás byl první gól ve třetí třetině na 6:3."
U první branky jste asistoval, druhý jste dal, jak byste popsal tyto situace?
"První branka byla v přesilovce, já vystřelil po zemi a Michal Klápa to tam výborně dorazil. U druhého gólu jsme si role prohodili, Michal šel zpoza brány, já jsem se cuknul na roh velkého brankoviště. Pak jsem to „žabkou“ trefil do branky."
Co znělo v šatně před třetí třetinou?
"Chtěli jsme vývoj zápasu otočit, makat, co nejvíc to půjde a vyhrát."
V utkání jste měli poměrně hodně nevyužitých šancí…
"Pořád si vlastně zvykáme na povrch, jsou tu kluci z Prahy, co tady vůbec nejsou zvyklí. Samozřejmě musím pochválit soupeřova brankáře za jeho výkon."

VLASTA MOUREK

 

 

 

 

POHÁROVOU PORÁŽKU S KLADNEM HODNOTÍ ÚTOČNÍK JAN ZAVADIL

Partneři