Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

PO VÝHŘE NAD VINOHRADY JDEME DO PLAY OFF ZE TŘETÍHO MÍSTA

V sobotu A-tým definitivně uzavřel své působení v základní části 1.ligy. Posledním soupeřem, který okusil palubovku v Hale míčových sportů byly Vinohrady.

Úvod zápasu ukázal, jak moc je toto střetnutí důležité. Hrál se opatrný florbal, ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Aktivnější byli přeci jen domácí a odměnou jim byla branka ve třinácté minutě, postaral se o ní Jarda Jaroš po přihrávce Míry Horkého. Na další gól se čekalo až do poslední minuty úvodní části. Pouhé čtyři vteřiny před koncem vybojoval míček Honza Skopový, který ho posunul na Michala Klápu a ten bekhendovou střelou nedal Dejmalovi šanci.

V úvodu druhé třetiny dostali Hurricani k dispozici přesilovou hru, se kterou naložili brilantně. Úspěch slavila tvrdá střela Petra Novotného. Poté se o slovo přihlásili také hosté z Prahy a několikrát domácí obraně zatopili. V karlovarské brance však čaroval skvělý Dan Váradi, který místy až kaskadérskými zákroky přiváděl hostující střelce k šílenství. To naši hráči se v prostřední části prosadili ještě jednou. Petr Novotný se tentokrát proměnil v nahrávače a přesnou přihrávkou našel Kubu Černého, který zvýšil již na 4:0.

Do třetí třetiny vstoupily Vinohrady s cílem ještě něco se zápasem udělat. Své střelecké trápení protrhly až devět minut před koncem, kdy Záň propálil houf před naším gólmanem. V závěrečných třech minutách se v Hale míčových sportů strhla velká přestřelka. Hosté to několikrát zkusili v šesti hráčích, tato taktika jim příliš nevyšla, když inkasovali hned třikrát, radost domácím fanouškům udělali Míra Horký, Petr Novotný a Dan Macek. Vinohradům už tak nepomohly ani dvě vstřelené branky a z Karlových Varů si odvezly porážku 7:3.

A-tým tedy ukázal, že doma patří mezi nejlepší celky v 1.lize a zároveň potvrdil třetí místo v základní části. Třetí místo v 1.lize je historický úspěch a znamená, že si zítra v 19 hodin budeme vybírat jako třetí svého soupeře pro čtvrtfinále play off. Zároveň je jasné, že vyřazovací část odstartujeme na domácí palubovce a to již příští víkend. O soupeři a přesných hracích časech vás budeme samozřejmě informovat na našich sociálních sítích a zde na webu.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Nesmírně si vážíme třetího místa v základní části, k zápasu v první třetině takticky skvělý výkon podpořený vstřelenými brankami. Ve druhé třetině jsme se trochu ukolébali a polevili. Jen díky výbornému brankáři jsme neinkasovali. Ve třetí třetině vlažný výkon, který by na úspěch v play off nestačil. Děkuji soupeři za zápas a hlavně divákům, kteří věřím, nás přijdou podpořit v bojích o postup do Superligy."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3
13. Jaroslav Jaroš, 20. Michal Klápa, 24. Petr Novotný, 39. Jakub Černý, 58. Petr Novotný, 59. Miroslav Horký, 60. Daniel Macek - 52. Dominik Záň, 59. Petr Hartman, 60. Petr Hartman; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Daniel Váradi 36 - Martin Dejmal 13, Tomáš Šimek 11; po třetinách: 2:0, 2:0, 3:3;