Přijďte podpořit AČKO!

pátek 25. 1. | 20:00

Florbal Primátor NÁCHOD

POČET DRUŽSTEV DO NOVÉ SEZÓNY 18/19 SE NEMĚNÍ

ČTRNÁCT, tolik družstev do nové sezóny 18/19 přihlásilo vedení klubu. Co do počtu, oproti rekordní sezóně 17/18 žádná změna.

"Byli jsme zvyklí, že počet družstev mělo stoupající tendenci. Letos zůstávají počty stejné. V některých kategoriích je změna. Nově bude hrát ligové turnaje naše nově vzniklá minipřípravka. Přibyl jeden tým u elévů. Oproti tomu jsme ztratili týmy ve starších a mladších žácích. U těchto kategorií vše směřujeme na kvalitu. Z poznatků minulých sezón jsme usoudili, že u těchto kategorií, musíme cílit na kvalitu. Přechod do dorostu je pro některé hráče smrtící.  Zúžením kádru (méně družstev) chceme docílit kvality a lepší přípravy pro budoucnost. Zároveň nechceme, aby děti se sportem, který mají rádi přestali. Pro hráče, kteří se chtějí florbalem bavit mimo soutěžní úroveň, máme alternativu v podobě naší již dvouleté spolupráce s DDM K. Vary," okomentoval situaci ve vývoji družstev šéftrenér Šnajdr.

Dále Šnajdr doplnil: "Naše práce s mládeží nejsou jen ligová družstva a ligové zápasy. Spolupracujeme už se čtyřmi základkami ve Varech (Konečná, Poštovní, Truhlářská, Komenského). Tento počet chceme letos ještě navýšit. Spolupráce v kroužcích DDM také velice dobře funguje. Zaměřit se chceme i na dívky. Máme dva kroužky, kam dívky dochází (ZŠ Truhlářská a ZŠ Poštovní). Letos jsme pro ně uspořádali první ligový turnaj a zájem byl velký. Když to dobře dopadne, přihlásíme v sezóně 19/20 minimálně jedno dívčí družstvo."

PŘIHLÁŠENÁ DRUŽSTVA DO SEZÓNY 2018/19

MUŽI - 1. LIGA (druhá nejvyšší soutěž)
JUNIOŘI - 2. LIGA (druhá nejvyšší soutěž)
DOROST - 1. LIGA (nejvyšší soutěž)
DOROST "B" - 2. LIGA (druhá nejvyšší soutěž)
STARŠÍ ŽÁCI - 1 TÝM (regionální soutěž, popř. MČR)
MLADŠÍ ŽÁCI - 2 TÝMY (regionální soutěž)
ELÉVOVÉ - 4 TÝMY (regionální soutěž)
PŘÍPRAVKA - 2 TÝMY (regionální soutěž)
MINIPŘÍPRAVKA - 1 TÝM (regionální soutěž)

POČET DRUŽSTEV DO NOVÉ SEZÓNY 18/19 SE NEMĚNÍ

Partneři