CESTU PLAY OFF ZAHÁJÍME O VÍKENDU PROTI STARTU

 Čtrnáctidenní pauzu musel absolvovat náš A-tým, o víkendu však opět naskočí do zápasového kolotoče a hned do toho nejdůležitějšího s názvem PLAY OFF. Při středečním výběru muži ukázali na pražský Start, který v sobotu a v neděli přivítají v úvodním dvojzápasu čtvrtfinálové série.

O SOUPEŘI

Start v posledním kole padl s Jaroměří, čímž přišel o šesté místo v základní části a tedy přímý postup do play off. Svou cestu mezi nejlepší osmičku si tedy musel vybojovat v předkole s Českými Budějovicemi. Po domácí výhře 6:5 pražský celek v odvetě nedal Štírům šanci, nasypal jim čtrnáct branek a postoupil do čtvrtfinále. Nejproduktivnějšími hráči týmu byli Patrik Chládek a Ivan Pergler. Start rovněž těží ze spolupráce se superligovým Chodovem, v jeho dresu nastupují například Daniel Eremiáš nebo Michal Strnad. Tým trenéra Adama Havránka patří, co se týče produktivity k průměru 1.ligy, naopak v těch inkasovaných jsou nejhorší ze všech účastníků vyřazovacích bojů.

O NÁS

Karlovarští borci měli minulý víkend volno, během něhož absolvovali herní soustředění, nyní jsou však již nažhaveni na nejdůležitější část sezóny. Do ní vstoupí z prvního místa jako největší favorit, který se pokusí vybojovat postup do Superligy. Když se podíváme na statistiky, tak všechny hrají v náš prospěch. Máme nejlepší ofenzivu, kde září především trio Michal Klápa, Michal Strachota a Honza Zavadil, inkasovali jsme nejméně branek a naši brankáři mají nejlepší čísla. V play off se však na nějaké papírové předpoklady nehraje a naši borci ze sebe budou muset vydat maximum. Důležitou roli bude hrát i domácí prostředí, vítězství v základní části nám totiž přiřadilo právo startovat všechny série ve kterých nastoupíme na svém hřišti. A jak jistě dobře víte, v Míčovce jsme letos neztratili ani bod a je nesmírně důležité, aby to tak zůstalo.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemné utkání letos fanoušky baví, poněvadž to v obou případech byly velké brankové hody. Dohromady padlo pětatřicet gólů. Hurricani zvítězil nejprve venku 6:12 a poté i v Hale míčových sportů a to 12:5. Bodově se nejvíce dařilo dvojice Michal Klápa a Michal Strachota. V domácím duelu zaznamenal pět bodů i Tomáš Nushart.

POHLED Z KABINY

Václav Zavadil (Nejlepší gólman základní části 1.ligy): "Start je mladý tým, který díky projektu Floorball Group protočil v letošní sezóně velké množství hráčů. Dalo by se říci, že to je taková "farma" Chodova. Od série očekávám, že budeme mít nad soupeřem převahu a kvalita bude na naší straně. Začínáme na domácím hřišti, kde budeme mít také podporu našich skvělých fanoušků, které bych tímto chtěl pozvat na první dva čtvrtfinálové zápasy, je o co hrát a bude to skvělá podívaná."

Michal Klápa (Nejproduktivnější hráč týmu): "Start byl pro nás jasnou volbou a to hlavně kvůli cestování. Dále tam jsou nějaké osobní vazby hráčů a já osobně považuji Start za sympatický, mladý tým. Jejich kvalitu nechci moc hodnotit, ale věřím a taky trochu doufám, že to bude vyrovnaná série, která bude mít vše, co play off má mít a pořádně nás tak prověří. Zároveň bych si přál, aby nás přišlo podpořit hodně fanoušků, jelikož teď už to je jiná soutěž a budeme je potřebovat."

Základní část je zapomenuta, nyní začíná nová soutěž ve které se naplno ukáže, jak na tom kluci jsou. Série se hraje na tři vítězné zápasy a již o víkendu tedy na domácí palubovce můžeme udělat první kroky k postupu. Jak již říkali kluci i my doufáme, že do Míčovky přijdete v co nejhojnějším počtu, jelikož to bude stát za to a podpora je potřeba více, než kdy jindy.

Sobota 7. 3. 2020 

HMS Karlovy Vary

18:00 FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice

Neděle 8. 3. 2020 

HMS Karlovy Vary

18:00 FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha Kunratice

LUKÁŠ KORBEL

CESTU PLAY OFF ZAHÁJÍME O VÍKENDU PROTI STARTU

Partneři