BODOVÁNÍ TÝMU VYHRÁL KLÁPA, VÁRADI MEZI NEJLEPŠÍ ŠESTKOU

Pro Karlovy Vary historická chvíle. Poprvé od postupu do druhé nejvyšší soutěže (1. liga) si zahrajeme vyřazovací zápasy o postup do té nejvyšší - Tipsport Superligy!

V minulé sezóně jsme jako nováček v 1. lize bojovali o záchranu v play down. Letos si poprvé zahrajeme PLAY OFF.

Ještě než začnou vyřazovací zápasy, pojďme se podívat na pár statistik. Nejdříve ty naše ze základní části a poté něco i o našem soupeři ve čtvrtfinále.

Ve velmi vyrovnané tabulce bereme třetí místo

V konečném umístění jsme za 12 výher v základní hrací době, 6 v prodloužení a jednu prohru v prodloužení získali 49 bodů. Ve velice vyrovnané tabulce jsme obsadili historické 3. místo. Ve statistice výher v prodloužení vévodíme celé soutěži.

Góly střílet umíme, dozadu to chce ještě zabrat

Ve statistikách vstřelených gólů jsme na špici celé soutěže (188 gólů), z týmů před námi je pouze celek z Prahy. Black Angels dokázal vstřelit 217 gólů. V obdržených jsme se 155 góly na čtvrtém místě. Náš soupeř ve čtvrtfinále tuto statistiku vyhrál, je tedy nejlépe bránícím týmem v soutěži. Dostal o 30 gólů méně než my.

Na přesilovkách musíme přidat, oslabení je v průměru

Góly sice střílet umíme, ale v důležité disciplíně jako je přesilovka nám to nejde. Nacházíme se až v druhé polovině tabulky se statistikou 33,33%. Z 57 přesilovek jsem proměnili pouze 19 a to je na třetí tým soutěže hodně málo. Celé tabulce vévodí znovu náš soupeř ve čtvrtfinále s více jak 50% úspěšností. Střelil pouze 17 gólů, ale potřeboval k tomu jen 33 početních výhod. V oslabení si vedeme s 65,52% jako průměrný tým ligy. Na tu to statistiku navazuje srovnání v počtu minut vyloučení. Jsme se 138 minutami v té lepší společnosti méně trestaných týmů. Nejméně trestaný tým je znovu náš soupeř pro čtvrtfinále s 91 minutami. Nejhorším týmem se 185 minutami je 1. MVIL Ostrava.

Individuální statistiky

Bodování týmu se 48 body vyhrál Michal Klápa (36+12), nová posila v sezóně. Stejně tak se mu dařilo ve střelených brankách. Nepodařilo se mu však navázat na 50-ti bodovou smršť Daniela Macka v minulé sezóně, který ale vstřelil o 6 gólů méně (30+20). Asistencím vévodí kapitán Jakub Černý, který byl i druhý v součtu všech bodů (14+27). Další v pořadí byli Daniel Macek (27+13) a Petr Novotný (25+15), ve stejném pořadí skončili i ve střelených gólech. Bodování celé soutěže s 75 body vyhrál Jakub Renčín z Black Angels. Nejvíce vstřelených gólů měli shodně (42) Jaromír Lisa z Pelhřimova a Petr Pastor z Chomutova. Náš Michal Klápa se umístil celkově ve střelecké listině na krásném pátém místě.

Na místě brankářů Karlových Varů má nejmenší průměr obdržených gólů Jan Eckhardt (5,01), posila ze Sparty. Nutno podotknout, že odchytal významně méně minut (zápasů) než karlovarská jednička Daniel Váradi (5,90), který si připsal nejvíce výher, celkem 13. Více výher v soutěži má už pouze jen Vojtěch Kořínek z 1.MVIL Ostrava (17). Žádnému z brankářů Varů se nepodařilo udržet čisté konto. I přesto patří Váradi mezi 6 nejlepších brankářů v soutěži s procentuální úspěšnosti zákroků (81,17%). Celkově v průměru obdržených gólů vévodí Martin Dejmal z SKV (4,34) a patří mu druhé místo v procentuální úspěšnosti zákroků (82,96%), hned za Ondřejem Matiáškem z Black Angels (84,78).

Nejvíce vylučovaným hráčem Karlových Varů je Matěj Svatek s 10-ti vyloučeními. Nejvíce trestných minut dostal kapitán Jakub Černý, celkem 24. Největším "trestancem" celé soutěže je Petr Řezáč z TJ Slovan Havířov,  který vévodí jak v počtu vyloučení (13), tak v počtu minut (41).

Máme nejlepší fanoušky v soutěži, padl rekord v návštěvnosti

Statisticky na nás přišlo nejvíce diváků v celé soutěži. Celkem si do Haly míčových sportů v základní části našlo cestu 2636 diváků! V průměru to bylo 203 diváků na jeden zápas. V dohrávce 15. kola jsme dokonce pokořili rekord v návštěvnosti 1. ligy, kdy v rámci projektu School Match dorazilo 671 diváků!

 

SKV - zkušenosti z vyřazovacích bojů, vynikající obrana-brankář a přesilovky

Ve čtvrtfinále vyzveme ostříleného matadora z Prahy, TJ Sokol Královské Vinohrady (SKV). I když umístění soupeře (7. místo) a vzájemná bilance hovoří papírově spíše pro nás, nebude to lehká série.
SKV se v elitních soutěžích pohybuje již od sezóny 2004/05. Z toho dvakrát postoupil a zahrál si mezi nejlepšími. V sezóně 2005/06 sice jen na otočku ochutnal Extraligu, když následující sezónu spadl zpět do 1. ligy. Ale v nedávné době se to klubu z pražských Vinohrad znovu povedlo (sezóna 2013/14). Dokonce si v nejvyšší soutěži zahrál dvě sezóny po sobě. Zpět do 1. ligy spadl v sezóně 2015/16. O té doby se sice kádr obměnil, ale někteří hráči zůstali.
Zkušenost, o tom hovoří i jedno číslo. Průměrný věk SKV je dle soupisky 26 let oproti našemu mladému týmu (průměr 23 let). Dále je to několik sezón vyřazovacích bojů, ať už postupových, či sestupových ve dvou nejvyšších florbalových soutěžích. Jak už jsme psali výše v individuálních statistikách po základní části, má SKV společně s brankářem nejlepší obranu soutěže a smrtelné přesilovky.
No, máme se na co těšit. PLAY OFF může začít!

 

SROVNÁVACÍ TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

 

 

 

 

BODOVÁNÍ TÝMU VYHRÁL KLÁPA, VÁRADI MEZI NEJLEPŠÍ ŠESTKOU

Partneři