A-TÝM VYDŘEL V ZÁVĚRU VÝHRU V PETROVICÍCH

Ve čtvrtém kole si A-tým mohl odškrtnout další ze série dlouhých výjezdů. Po Havířovu totiž zamířil v sobotu do Petrovic, kde chtěl navázat na domácí výhru s Letkou.

Začátek zápasu však klukům příliš nevyšel, když po nedůrazu před vlastní brankou poprvé inkasovali již ve čtvrté minutě. Vyrovnání obstarali Hurricani v přesilové hře, když Michal Klápa našel pěknou křižnou přihrávkou Dana Nicklase a proti jeho tvrdé střele neměl gólman sebemenší šanci. Jenže početní výhodu dostaly o chvíli později i Petrovice a i ony si s ní dokázaly úspěšně poradit. Po první třetině tak byl stav 2:1 pro domácí.

Karlovarští hráči se nějak nemohli dostat do ideálního tempa a po šesti minutách druhé třetiny kapitulovali potřetí. Ve hře Hurricanů se objevovala řada nepřesností, které jim často zabránily skórovat. Nakonec se snížení přeci jen dočkali, postaral se o něj svou první brankou v sezóně Tomáš Nushart.

Do třetí třetiny vstoupil A-tým s pozměněnou sestavou a svého soupeře od úvodu pořádně zatlačil. Gól však stále ne a ne přijít. Střeleckou smůlu protrhl až devět minut před koncem Matěj Korbel. I v dalším průběhu měli karlovarští více ze hry a v sedmapadesáté minutě se zásluhou Dominika Emlara dostali poprvé v utkání do vedení, bylo to však opravdu na poslední chvíli. Definitivní razítko na zisk třech bodů dal v samotném závěru do odkryté branky Michal Klápa.

Áčko tedy splnilo roli favorita a i když to dlouho nevypadalo dobře, tak nakonec si do Karlových Varů odváží plný bodový zisk. Na dnešní výhru může navázat již v pondělí, kdy ve velkém šlágru vyzve doma Bulldogs Brno a my doufáme, že kluky dorazíte podpořit.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Před druhou třetinou jsme zredukovali sestavu, změnili taktiku a soupeře zatlačili. Vytvořili jsme velké množství šancí, které jsme nebyli schopní proměnit. Jsme moc rádi, že se nám nakonec povedlo výsledek otočit, protože si myslím, že jsme byli dvě třetiny výrazně lepší a bereme zaslouženě tři body."

Komentář karlovarského obránce Matěje Svatka: "Dnešní zápas pro nás byl velice těžký. Po náročné cestě jsme se v první třetině dlouho rozkoukávali. Petrovice v úvodu celkem vletěly, ale myslím, že od poloviny druhé třetiny jsme to byli my, kdo diktoval tempo a došel si pro tři body."

Z.F.K. Petrovice - FB Hurrican Karlovy Vary 3:5
4. Petr Kašpar, 18. Petr Horák, 27. Dominik Chvastek - 13. Daniel Nicklas, 33. Tomáš Nushart, 52. Matěj Korbel, 58. Dominik Emlar, 60. Michal Klápa; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Maciej Bogdański 27 - Václav Zavadil 23; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:3;