PŘESTŘELKA S LETKOU PŘINESLA ÁČKU PRVNÍ DOMÁCÍ BODY

V sobotu po poledni čekal A-tým druhý domácí zápas nového ročníku. Do Míčovky v roli vyzyvatele přicestoval nováček soutěže FBC Letka.

Do zápasu vstoupily oba celky opatrně, první branky jsme se dočkali až krátce před polovinou první části, kdy ranou o tyč otevřel skóre Michal Klápa. Hosté však s odpovědí příliš neotáleli a ve čtrnácté minutě jsme tak začínali od nuly. Když už to vypadalo, že se úvodní třetina už jen dohraje tak opět udeřil hurikán a to hned třikrát. Gólmana Letky postupně překonali Dominik Emlar, Michal Klápa a Honza Běloch.

Druhá třetina začala chybou v karlovarské obraně, po níž hosté dokázali snížit. Karlovarští se nenechali rozhodit a díky brankám Michala Klápy a Dana Nicklase opět výrazněji odskočili. V posledních šesti minutách se pak s góly roztrhl pytel. Nejprve se prosadila Letka. Parta Petra Pánka kontrovala stejně jako v úvodním dějství třemi trefami a všechno to byli oku lahodící akce. Dvakrát se fanouškům ukázala dvojice Dominik Emlar a Dan Nicklas, kdy si oba zapsali po gólu a asistenci. Devátým střelcem pak byl Matěj Korbel.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá a to inkasovanou brankou v naší síti. I na tu dokázali domácí odpovědět, po čtvrté se do střelecké listiny zapsal Michal Klápa. Posledních deset minut už byla hra hodně otevřená, šance střídala šanci a góly jsme viděli na obou stranách. Za Hurricany zkompletoval hattrick Dominik Emlar a podruhé se prosadil Matěj Korbel.

A-tým tedy potvrdil roli favorita a po výhře 12:6 bere poprvé plný počet bodů do tabulky. O další bude bojovat již za týden, kde ho čeká dvojboj v Petrovicích a doma proti Bulldogs Brno.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Jsme rádi, že v dnešním zápase se probudili naši střelci. Věřím, že jsme množstvím šancí a gólů pobavili přítomné diváky a věřím, že v tom budeme pokračovat ve zdraví v dalších zápasech. Děkujeme skvělým fanouškům a soupeři za zápas a přejeme mu šťastnou cestu domů."

Pozápasový komentář autora hattricku Dominika Emlara: "Pro nás první domácí vítězství, které pro nás bylo velmi důležité a věřím, že nás to také uklidní. Letka je sice nováček 1.ligy, ale velmi houževnatý. Myslím, že jsme měli zápas po odskočení do čtyřbrankového vedení pod kontrolou, možná jsme třetí třetinu mohli odehrát s větším klidem."

Kompletní rozhovor s Dominikem a další ohlasy po utkání s karlovarským trenérem Markem Mandlerem, trenérem Letky a hostujícím Ondřejem Vavrem najdete na našem YouTube.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Letka Toman Finance Group 12:6
10. Michal Klápa, 19. Dominik Emlar, 19. Michal Klápa, 20. Jan Běloch, 30. Michal Klápa, 31. Daniel Nicklas, 35. Dominik Emlar, 35. Matěj Korbel, 40. Daniel Nicklas, 49. Michal Klápa, 53. Matěj Korbel, 56. Dominik Emlar - 13. Jiří Šincl, 25. Dominik Hubl, 35. Jiří Šincl, 43. Jakub Smrčka, 50. Radim Kahánek, 55. Jan Hranický; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 58; zásahy brankářů: Daniel Váradi 25 - Roman Fučík 33; po třetinách: 4:1, 5:2, 3:3;