PŘED ZRAKY ŠKOLÁKŮ PŘIVÍTAJÍ MUŽI FLORBAL ÚSTÍ

Netradičně v úterý odehrají muži další utkání v rámci 1.ligy. Od 10 hodin dopoledne odehrají zápas pod názvem SCHOOL MATCH. Školní zápasy, jak zní v překladu český název jsou stále populárnější. Jde především o možnost, jak k florbalu přitáhnout další děti. Zkušenosti s pořádáním podobných akcí mají především superligové celky. Ani v 1.lize však nejde o premiéru, již před dvěma lety jsme ve stejném zápase přivítali před zraky 671 školáků, ale samozřejmě i ostatních fanoušků Chomutov. Nyní bude naším soupeřem Ústí nad Labem.

Ústí je na prvoligové mapě zkušený matador, který před dvěma lety okusil i nejvyšší soutěž. Před touto sezónou přišlo pro tento tým značné oslabení. Do Sparty zamířil hlavní trenér Marek Vojta a útočník Jakub Kolstrunk, barvy Bohemky pak nově hájí nejproduktivnější hráč Ústí loňské sezóny Viktor Kopecký. Nový lodivod David Derka tak musel vsadit na dravé mládí a zatím se mu to celkem daří. Bodování týmu vede juniorský mistr světa Dominik Beneš. Hned za ním je další benjamínek týmu Miroslav Fořt.

Když se podíváme na týmové statistiky, tak zjistíme, že Ústí se v tabulce nachází šesté se ziskem šestnácti bodů. Tým ze severu Čech vyniká především vynikající obranou. Po našem A-týmu a Bulldogs Brno je to třetí nejméně inkasující tým 1.ligy. Bude tedy zajímavé sledovat, jak si poradí s nejlepší ofenzivou.

Když se podíváme na stranu našeho týmu, tak tam stále může panovat spokojenost. Svěřenci Petra Pánka si sice minulý víkend připsali první porážku, nicméně stále se drží na čele 1.ligy, o bod před Chomutovem, mají však zápas k dobru. Jak již bylo řečeno, Hurricani jsou nejlépe bránícím týmem a zároveň tím nejvíce ofenzivním. Dopomáhají jim k tomu tři vyrovnané lajny. Krásně to bylo vidět minulý víkend, zatímco proti Kladnu zářila první lajna, tak proti Chomutovu se o branky staral druhý a třetí útok, do skvělé formy se dostává dvojice Filip Chmelíček a Kuba Pecha. Uvidíme, zda se jim bude dařit i tentokrát.

Utkání sice nese název školní, samozřejmě je však určeno i všem ostatním fanouškům karlovarského florbalu, takže doufáme, že kluky přijdete podpořit a společně si užijeme další nádherné utkání. 

Úterý 5.11.2019

HMS Karlovy Vary

10:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí

 

LUKÁŠ KORBEL

PŘED ZRAKY ŠKOLÁKŮ PŘIVÍTAJÍ MUŽI FLORBAL ÚSTÍ

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');