Přijďte podpořit AČKO!

pátek 16. 11. | 20:00

Florbal Exelsior HAVÍŘOV

KLÁPA PĚTI BODY REŽÍROVAL VÝHRU NAD HAVÍŘOVEM

Na víkend se každý z nás těší a na tento se obvzlášť musel těšit každý fanoušek karlovarského florbalu. A-tým totiž odehrál další domácí duel. Do Haly míčových sportů tentokrát přijel Slovan Havířov.

Havířov dorazil na zápas pouhou půl hodinu před úvodním buly a na začátku to vypadalo jako by byl ještě na cestě. Domácí se prosadili hned z první akce, když si Michal Klápa s Michalem Strachotou tentokrát vyměnili role a druhý jmenovaný otevřel skóre. V sedmé minutě to bylo již 2:0, Míra Lisa vybojoval míček a přistrčil ho na Michala Klápu a ten se ze svého oblíbeného místa opět nemýlil. Havířovu se však povedlo bleskově snížit, první ze svých celkových čtyř gólů vstřelil Šimon Kuczera. Dan Nicklas před sezónou přišel do Karlových Varů s pověstí střelce a tu potvrdil v jedenácté minutě, kdy vypustil dělovku za kterou se gólman Zapletálek pouze ohlédl. Tečku za první třetinou napsal v jejím závěru Michal Klápa, jehož střelu si srazil hostující obránce do vlastní klece.

Druhé třetiny nám v sezóně dělají problémy a jinak tomu nebylo ani nyní. Hned po minutě totiž bylo sníženo a Havířov rázem ucítil šanci. Karlovarští naštěstí dokázali odpovědět, když si Míra Lisa chytře počkal a zvýšil již na 5:2. Do konce druhé periody se skóre měnilo ještě jednou, hostující hostující dvojice Gregor, Kuczera potřetí v zápase překvapila domácí obranu a zadělala na drama.

Drama z toho nakonec také bylo. Havířov totiž ve třetí třetině skóre srovnal a zápas tak začínal od znovu. V rozhodujících chvílích se opět o slovo přihlásila první karlovarská lajna. Míček putoval po ose Jirka Mutinský, Michal Strachota až k zakončujícímu Michalu Klápovi, který jak jinak než z pravé strany vrátil domácím vedení. Pouhých třiadvacet vteřin poté vedli svěřenci Petra Pánka již o dvě branky. Dan Nicklas našel nádhernou křižnou přihrávkou volného Ondru Vavra a tomu nezbylo nic jiného než trefit odkrytou havířovskou svatyni. Definitivní razítko na naší vítězství dal při hře Havířova bez gólmana Michal Klápa a ve druhém domácím zápase si připsal hned čtyři branky.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Vstoupili jsme skvěle do zápasu, plnili taktické pokyny. Díky tomu si vypracovali náskok. Bohužel ve druhé třetině přišel opět útlum a soupeř z několika brejků zápas málem vyrovnal. Ve třetí třetině nám nevyšel úvod, po time-outu jsme opět převzali otěže a dovedli zápas do vítězného konce. Děkuji soupeři a přeji mu šťastnou cestu do Havířova a děkuji skvělým divákům a pořadatelům."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Slovan Havířov 8:5
1. Michal Strachota, 8. Michal Klápa, 11. Daniel Nicklas, 19. Michal Klápa, 31. Jaromír Lisa, 54. Michal Klápa, 54. Ondřej Vavro, 60. Michal Klápa - 8. Šimon Kuczera, 21. Šimon Kuczera, 40. Šimon Kuczera, 41. Matěj Smeták, 47. Šimon Kuczera; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 158; zásahy brankářů: Václav Zavadil 15 - Martin Zapletálek 27; po třetinách: 4:1, 1:2, 3:2