OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍ POLOVINOU ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY

Polovina sezóny je za námi, tak se pojďme podívat, jaká byla pohledem statistik

A-tým v dosavadních třinácti kolech získal třiatřicet bodů za jedenáct výher a dvě porážky. Pro srovnání vloni jsme jich za stejnou dobu získali šestadvacet. Na čele máme aktuálně náskok třech bodů na Kladno a čtyři na dvojici Chomutov, Bulldogs Brno, prvně jmenovaný však má odehrán o zápas více.

Ofenziva i defenziva zatím fungují

Když se podíváme na vstřelené a inkasované branky, tak v obou těchto statistikách si vedeme zatím na výbornou. Svým soupeřům jsme zatím nasázeli 108 gólů a spolu s Chomutovem, který je v této statistice vůbec nejlepší jsme se jako jediní přehoupli přes hranici sta branek. Od velké ofenzivní síly se odvíjí i další statistika a to ta, že jsme na branku soupeře nasypali nejvíce střel ze všech. Základem každého úspěchu však není pouze dobrá produktivita, ale také práce v defenzivní činnosti. A i tam to zatím je dobré, za třináct kol jsme inkasovali padesátkrát. V tomto ohledu jsme nejlepší v 1.lize, druhou nejpevnější obranu má pak Kladno.

Individuálním statistikám vládnou Hurricani

Nyní se pojďme krátce podívat na individuální statistiky 1.ligy. I zde vládnou naši muži. Nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je Michal Klápa, který zaznamenal 34 bodů za 22 branek a 12 asistencí, o první místo se dělí s chomutovským Jakubem Štěrbou. Na třetím místě se pak drží hned čtyři borci, kteří shodně nasbírali 28 bodů. Naše barvy reprezentují Honza Zavadil a Michal Strachota. Druhý jmenovaný je nejlepším nahrávačem celé soutěže. V brankách pro změnu vede právě Michal Klápa, který dělá vše pro to, aby obhájil loňskou korunu krále střelců.

Samozřejmě vás nemůžeme ochudit ani o statistiky našich brankářů. Váša Zavadil kraluje jak statistikám počtu obdržených branek, kde si drží skvělý průměr 2,85 gólu na zápas. Zároveň je na čele, co se úspěšnosti zákroků týče, kde vyšrouboval svá čísla až téměř k 89%. V elitní pětce se drží i druhý gólman Dan Váradi, jenž má průměr 5 obdržených branek a úspěšnost zákroků 84%. Je tedy vidět, že naše brankářská dvojice patří k těm nejlepším v 1.lize.

V přesilovkách se nám daří, oslabení v průměru

Na co si naopak musí hráči dát pozor jsou vyloučení, ve třinácti utkáních nám rozhodčí udělili již třicet dvouminutových trestů, což nás řadí na páté místo mezi všemi celky. Pro srovnání, "nejslušnější tým Gullivers Brno inkasoval těch trestů jen dvanáct. Co se týče nějakých čísle, tak naše úspěšnost oslabení se vyšplhala na číslo 68,97 %, v tomto ohledu nám patří šesté místo, vede Kladno s téměř 86 %. Naopak co nám funguje jsou naše přesilové hry, z šestadvaceti příležitostí jsme nasázeli třináct branek, což je v průměru každá druhá přesilovka využitá. Zajímavostí je také to, že jsme v početní nevýhodě vstřelili již tři branky, nejvíce ze všech.

Florbal ve Varech táhne

No a statistické okénko uzavřeme pohled na to, jak se ve Varech na florbal chodí. Na sedm domácích zápasů přišlo celkem 1773 diváků, stejně jako u Kladna, které je první nám však čísla zlepšil SCHOOL MATCH, na který dorazilo hned 556 fanoušků. Každopádně na florbal se u nás chodí, za což jsme rádi a věříme, že s přibývajícími zápasy návštěvnost ještě poroste. Dobrá divácká kulisa také dopomohla našemu Áčku k tomu, že doma neztratilo ještě ani bod

První polovina sezóny je tedy za námi, dá se považovat za celkem povedenou když jsme kromě smolných proher s Chomutovem a Znojmem všechny zápasy zvládli. Nicméně není čas létat hlavou někde v oblacích. Teď nás čeká ještě stejná porce třinácti zápasů a pak s největší pravděpodobností play off, kde doufáme nebudeme potřetí v řadě chybět.


LUKÁŠ KORBEL

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍ POLOVINOU ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1.LIGY

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');