Oba týmy dorostenců na prvním turnaji bez bodu

Oba dorostenecké týmy vyrazily v neděli na svůj první turnaj v nové sezóně.

Dorost A čekal v 1. dorostenecké lize turnaj v nedalekém Litvínově. V prvním zápase narazili Hurricani na soupeře z Děčína. Do zápasu vstoupili naši hráči vlažně a po první třetině prohrávali 1:3. Jediným úspěšným střelcem byl Matěj Korbel. Ve druhé třetině už se karlovarští hráči dostali do tempa a dokonce se jim povedlo vyrovnat. Opakovaně se prosadil Matěj Korbel a zkompletoval tak hattrick. Děčínu se však podařilo ještě do konce třetiny snížit a do šaten tedy oba týmy šly za stavu 4:3. Do závěrečné části šli naši hráči s cílem co nejrychleji vyrovnat, bohužel se stal přesný opak a Filip Vybíral poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Poté vrhli Hurricani všechny své síly do útoku, žádná z šancí si však cestu za dečínského brankáře nenašla a tak si ze zápasu odnesli porážku 5:3.

1. FBC DDM Děčín IV - FB Hurrican Karlovy Vary 5:3
branky: 4. Vladimír Trčka, 8. Tomáš Pšenička, 14. Lukáš Vlček, 30. Michal Záruba, 32. Filip Vybíral - 7. Matěj Korbel, 16. Matěj Korbel, 29. Matěj Korbel; rozhodčí: Ondřej Hrubý - Matěj Novák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Jiří Přeučil 6 - Martin Louda 13; po třetinách: 3:1, 1:2, 1:0;

Druhý zápas s Libercem byl bohužel jednoznačnou záležitostí. Liberecký tým první dvě třetiny dominoval a vypracoval si vysoký náskok. Našemu týmu se podařilo snížit až minutu před koncem prostřední části, kdy se opět prosadil tvrdou střelou Matěj Korbel. Ve třetí třetině už Liberec třemi brankami stvrdil své vysoké vítězství. Za karlovarský tým už pouze korigoval na konečných 2:10 Jaromír Péc.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Liberec 2:10
branky: 30. Matěj Korbel, 45. Jaromír Péc - 4. Martin Čermák, 9. Dominik Musil, 13. Dominik Musil, 15. Martin Čermák, 20. Ondřej Šorm, 22. Martin Čermák, 25. Martin Čermák, 33. Martin Čermák, 35. Tomáš Martin Matušů, 44. Šimon Stránský; rozhodčí:Robert Kusek - Lukáš Kešner; vyloučení: 4:1; využití: 0:3; diváků: 17; zásahy brankářů: Martin Louda 4, Tomáš Bartůšek 10 - Ondřej Volejník 14; po třetinách: 0:4, 1:3, 1:3;

Dorostenci tedy nevstoupili do sezóny dobře a z prvního turnaje odjíždějí bez bodu. O první výhru budou bojovat za čtrnáct dní, kdy je čekají zápasy s Českou Lípou a Florbalovou školou Plzeň.

Druhý dorostenecký tým čekal náročný výjezd až do dalekých Kašperských Hor.

V prvním zápase se na našich hráčích asi podepsala únava po dlouhé cestě. Než se Hurricani rozkoukali tak vysoko prohrávali a po první třetině bylo v podstatě po zápase. Druhá třetina již byla vyrovnaná, oba týmy přidaly po jedné brance. Na karlovarské straně mířil přesně Marián Žemlička. Závěr již Domažlice kontrolovaly a nakonec v zvítězili 8:1.

Ve druhém zápase narazil tým pod vedením Davida Štěpána na Sokolov. V úvodu sokolovští hráči ukázali větší zkušenosti a rychle se dostali do tříbrankového vedení.  Ve druhé třetině sice snížil Daniel Grulich, nicméně se zdálo být jasné že Sokolov míří za třemi body. Naši hráči však předvedli skvělou třetí třetinu a zadělali na drama. O branky se postarali Dominik Brtek, Jirka Šťovíček a Dominik Krajczy. Víc už toho však nestihli a tak se Sokolov mohl radovat z výhry 6:4.