sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

OBA DOROSTENECKÉ TÝMY O VÍKENDU ZAZÁŘILY

O víkendu pokračovala také první a druhá liga dorostu. Elitní dorostenecký tým, posílený o jednu lajnu hostujících hráčů z Kadaně, vyrazil ke svému dvojzápasu do Plzně.

V prvním duelu narazili svěřenci Míry Závory na jeden z nejlepších týmů letošní sezóny, domácí FBŠ Slavii Plzeň. Naši hráči šli do duelu v pozici outsidera, hned v úvodu však ukázali, že by se jim dnes mohlo dařit. Z první akce se prosadil Tomáš Zdeněk. Plzni se ale podařilo dvěma brankami skóre otočit. Ve druhé třetině již naši hráči převzali otěže zápasu, dařilo se především dvojici Tomáš Zdeněk, který vstřelil svůj druhý zásah v zápase a Matěj Korbel, ten rozvlnil síť plzeňské branky rovněž dvakrát. Plzeň působila v této fázi zápasu poněkud matným dojmem, přesto se jí povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V úvodu třetí třetiny se o slovo poprvé přihlásily posily z Kadaně, konkretně to byl Patrick Lenke. Když pak o čtyři minuty později zkompletoval hattrick Matěj Korbel vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto. Domácí se však dvěma brankami vrátili do zápasu a nebyli daleko od vyrovnání, to se naštěstí nekonalo a tak se dorostenci mohli radovat z těsně, ale zasloužené výhry 6:5. Kluci kvalitním výkonem prolomili dlouhou sérii porážek s plzeňskou Slavií.

FBŠ SLAVIA Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 5:6
12. Adam Hašek, 15. David Pilík, 28. Martin Štrunc, 39. Adam Hašek, 41. Filip Konrady - 3. Tomáš Zdeněk, 20. Tomáš Zdeněk, 24. Matěj Korbel, 27. Matěj Korbel, 35. Patrick Lenke, 39. Matěj Korbel; rozhodčí: Jaroslav Němeček - Tomáš Slíva; vyloučení: 1:4; využití: 1:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Daniel Dolák 13 - Tomáš Bartůšek 20; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:2;

Před druhým zápasem proti Florbalové škole Plzeň musel trenér Míra Závora, řešit velký problém. Gólman Tomáš Bartůšek se v prvním zápase zranil a jelikož na turnaj odcestoval sám, musel do branky kapitán Fanda Kavúr. V první třetině jako by se absence kapitána podepsala na výkonu našeho týmu, Plzeň se během deseti minut dostala do vedení 2:0. Karlovarský vlak se naplno rozjel až v prostřední části, během které dorostenci vstřelili hned pět branek. Opět se dařilo především Matěji Korbelovi, který zaznamenal stejně jako proti Slavii hattrick. Jednou brankou přispěli Marek Pokorný a Jakub Steklý. Hurricani byli v této fázi zápasu jasně lepším týmem, přesto dovolili plzeňskému týmu vstřelit další dvě branky. Na začátku třetí třetiny se sice podařil našemu soupeři srovnat, hned vzápětí však naši borci třemi přesnými zásahy překlopili vývoj utkání na svou stranu. Úspěšnými střelci byli Marek, Pokorný, Tomáš Zdeněk a Martin Krejčí. Plzeň se v závěru ještě snažila se zápasem něco udělat, její pokusy však končily na hokejkách karlovarských obránců nebo v náručí gólmana Fandy Kavúra, který si ve svém prvním zápase v roli gólmana nevedl vůbec špatně. Kosmetická úprava ve skóre přišla až vteřinu před koncem, nic to však nezměnilo na tom, že tři body putují do Karlových Varů.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbalová škola Plzeň 8:6
20. Jakub Steklý, 20. Matěj Korbel, 25. Matěj Korbel, 30. Matěj Korbel, 30. Marek Pokorný, 34. Marek Pokorný, 35. Tomáš Zdeněk, 40. Martin Krejčí - 6. Matěj Vlažný, 10. Vojtěch Pelikán, 16. František Buranský, 21. František Buranský, 33. František Buranský, 45. Tomáš Blažek; rozhodčí: Václav Patera - Anna Bejčková; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 17; zásahy brankářů: František Kavúr 13 - Michal Schödlbauer 18; po třetinách: 0:2, 5:2, 3:2;

Dorostenci odehráli nejlepší turnaj v sezóně a poprvé berou všech šest bodů. Nyní je čeká téměř měsíční přestávka. Další zápasy sehrají 17.února, kdy se utkají s týmy FBC Plzeň a Florbal Chomutov.

Na své kamarády chtěli v neděli navázat hráči z druhého dorosteneckého týmu a minimálně v prvním duelu proti B-týmu plzeňské Slavie se jim to povedlo. Naši hráči se dostali třikrát do vedení, dvakrát dokázala Plzeň srovnat, potřetí již ne. A tak se mohli radovat z vítězství 5:4. Největší podíl na výhře měl Robin Prokop, který si připsal tři body. Po jednom přesném zásahu si připsal Dominik Krajczy, Marián Žemlička a Radek Josefík.

FBŠ SLAVIA Plzeň B - FB Hurrican Karlovy Vary B 4:5
3. Šimon Dubský, 18. Šimon Dubský, 30. Šimon Dubský, 36. Šimon Dubský - 15. Marián Žemlička, 16. Robin Prokop, 29. Radek Josefík, 33. Dominik Krajczy, 34. Robin Prokop; rozhodčí: Petr Hudák - Tomáš Slíva; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 15; zásahy brankářů: Matěj Trnka 14 - Roman Zápolský 12; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:3;

I ve druhé zápase proti lídrovi druhé ligy z Klatov nebyl tým trenéra Fandy Novohradského daleko od překvapení. Celý zápas držel se svým soupeřem krok, klatovští hráči nakonec ukázali více zkušeností a zápas dovedli do vítězného konce v poměru 4:3.

O další body budou dorostenci bojovat za čtrnáct dní, kdy se utkají s B-týmem plzeňského FBC a poté změří síly s Rokycany.

FB Hurrican Karlovy Vary B - SPORT CLUB Klatovy 3:4
24. Robin Prokop, 26. Robin Prokop, 29. Robin Prokop - 7. Jaroslav Jiřík, 12. Jan Holý, 24. Jaroslav Jiřík, 26. Jan Holý; rozhodčí: Petr Hudák - Tomáš Slíva; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Roman Zápolský 19 - Marek Štauber 6; po třetinách: 0:2, 1:1, 2:1;