O VÍKENDU POSLEDNÍ ZÁPASY PŘED MISTROVSTVÍM SVĚTA

Český florbal se pomalu chystá na dlouho očekávaný svátek. Již příští víkend odstartuje v Praze Mistrovství světa. Teď jsou však ještě na programu ligové soutěže a to znamená jediné, hned dvojitá porce zápasů pro náš A-tým. 

V pátek hrajeme opět doma, kdy do Haly míčových sportů přijede exsuperligové Ústí. Tento soupeř zatím drží v tabulce páté místo se ztrátou dvou bodů na naše borce. Tým trenéra Marka Vojty sráží v posledních zápasech nevyrovnaná výkonnost, kdy nejprve porazí silný Hattrick Brno, aby následující víkend odevzdali všechny body Českým Budějovicím. Největším ofenzivním tahounem je Viktor Kopecký, čtvrtý muž kanadského bodování a zároveň druhý nejlepší střelec. Můžeme se tedy těšit na souboj s Michalem Klápou o pomyslnou korunu krále střelců. Ústecký tým se také může pyšnit vynikající obranou, žádný prvoligový tým nedostal méně branek a jeho brankář Karel Čáp, vládne brankářským statistikám. První letošní měření sil dopadlo lépe pro Hurricany, kteří hned v úvodním zápase nové sezóny zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech.

Pátek 23.11.2018

HMS Karlovy Vary

20:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí

Pořádně těžký oříšek čeká na karlovarské borce i v neděli. Ve venkovním utkání se totiž představí na palubovce silného Brna. Hattrick v letošní sezóně zatím válí. Aktuálně mu patří druhá pozice, o skóre za Black Angels se kterým v minulém kole prohráli. Svěřenci Marka Fialy mají na Karlovy Vary náskok šesti bodů a v případě naší výhry by jsme se tedy mohli přiblížit k absolutnímu čelu. Karlovarskou obranu nejvíce prověří ofenzivní tandem Luděk Ondráček, David Coufal. Prvně jmenovaný se vyhřívá na trůnu pro krále bodování. Coufal se drží také v elitní desítce.První měření obou soupeřů dopadlo lépe pro Brno, které si z Míčovky odvezlo výhru 7:4. 

Tým pod taktovkou Petra Pánka je však v mnohem lepší formě než v úvodu sezóny. Aktuálně drží sérii již pěti výher a formu máme nejlepší ze všech celků. Povedené období dokazuje i pohled na statistiky. Michal Strachota je již na pátém místě produktivity. Jeho parťák Michal Klápa je hned za ním a navrch je ještě nejlepším střelcem soutěže. Nesmíme však zapomínat ani na další hráče, kteří se v posledních zápasech dostávají do skvělé formy. Namátkou můžeme zmínit Honzu Zavadila, Dana Nicklase nebo kapitána Míru Šnajdra.

Neděle 25.11.2018

SH Maloměřice

17:00 FBŠ Hummel Hattrick Brno - FB Hurrican Karlovy Vary

 

LUKÁŠ KORBEL

O VÍKENDU POSLEDNÍ ZÁPASY PŘED MISTROVSTVÍM SVĚTA

Partneři