VÍKEND PLNÝ BITEV NA SALMING NISAOPEN 2015

Zatímco většina lidí si druhý červnový víkend užívala horkého letního počasí někde u vody, Hurricani se vydali do Liberce, aby poměřili své síly s ostatními týmy na Salming Nisaopen 2015. Na tento prestižní turnaj poskládal trenér Miroslav Závora jak tým juniorů, tak tým mužů.

 

Muži byli složeni převážně z mladých nadějí. Nechyběli však ani ostřílení pardálové jako: Jan Mazanec, Tomáš Růžek či dvojčata Němečkové. Jako eso doplnil sestavu kanonýr Miroslav „Mlátička“ Šnajdr- extraligový hráč Sparty Praha.

 

„Muži procházeli turnajem jako nůž máslem“, s úsměvem na tváři se vyjadřuje trenér Miroslav Závora k první čtveřici zápasů. Výsledky mluví za vše. Florbal Neratovice přejeli Hurricani 7:4, následovala výhra 6:1 nad týmem Pojď na loket, pak opět 6:1 nad týmem Vamos a do čtvrtice výhra 6:3 nad týmem FBK Vosy Praha. Ani v semifinále se pak muži neztratili. Celku FBC Krmelec nedarovali radost ani z jediného gólu. Sami se však radovali hned čtyřikrát.

 

Komplikace přišly až ve čtvrtfinále. „Bohužel už asi třetí rok po sobě jsme vypadli s pozdějším vítězem Nisy“, předbíhá výsledek trenér Miroslav Závora. Poslední utkání bylo do poslední chvíle velmi vyrovnané. „Za stavu 1:1 rozhodla o konečném výsledku nešťastná vlastní teč, kdy střelu ze středu hřiště tečoval náš hráč“, pokračuje Závora. Zápas tedy skončil 2:1 pro tým růžových Pežotků (jak již bylo zmíněno - pozdějšího vítěze turnaje).

 

„Sešla se výborná parta, která předvedla skvělé nasazení“, hodnotí tým mužů trenér Miroslav Závora. Zároveň si pochvaluje předávání zkušeností od ostřílených pardálů směrem k mladším spoluhráčům.

 

O poznání trnitější cesta čekala na tým juniorů. I oni absolvovali čtyři zápasy v základní skupině a to s velmi kvalitními soupeři. Jedna výhra byla vykoupena třemi porážkami a Hurricani se rázem ocitli v play-off.

 

„V play-off jsme opět chytili vítěze Nisy“, popisuje další průběh turnaje trenér Miroslav Závora. S týmem IRL LADASUPPORT Brankodrtiči svedli Hurricani velmi pohledný zápas, ve kterém se vítězství přiklánělo na jejich stranu. „V samotném závěru bohužel přišel sporný výkon rozhodčích a časoměřičů, díky kterému soupeř vyrovnal“, dodává Miroslav Závora. Na řadu přišly nájezdy, ve kterých proměnil pouze Miroslav Horký. Soupeř proměnil o nájezd víc a mohl se tak radovat z výhry.

 

„I junioři byli skvělá parta. Zde je nutno dodat, že mnoho z nich hrálo také za muže a jedenáct zápasů za tři dny je opravdu slušná porce. Velkou pochvalu si zaslouží dorostenci: Tomáš Müller a Jakub Brož, kteří jsou velký příslib do budoucna“, chválí trenér Miroslav Závora.

 

Celkově byl Nisaopen velmi příjemným letním turnajem, který měl především předat zkušenosti mladým hráčům, což se na 100% povedlo. Skvělá parta je jasným důkazem, že Nisa 2015 byla pro Hurricany jednoznačně úspěšná.

 

(Jakub Sýkora)

 

 

 

TÝMY JUNIORŮ A MUŽŮ NA NISAOPEN 2015

VÍKEND PLNÝ BITEV NA SALMING NISAOPEN 2015

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');