A-TÝM OVLÁDL ŠLÁGR S BRNEM A NATAHUJE VÍTĚZNOU SÉRII

Po výhře v Petrovicích pokračovala 1.liga i o pondělním státním svátku a šlo o pořádný šlágr. Do Míčovky totiž přijeli Bulldogs Brno, tedy soupeř, se kterým jsme se v loňské sezóně přetahovali o vítězství v základní části a i letos má ambice na postup.

Již od úvodu bylo jasné, že půjde o pořádnou bitvu, oba soupeři se snažili hrát disciplinovaně a zbytečně nechybovat. Na první branku se čekalo do osmé minuty, kdy přesilovou hru využil kapitán Honza Zavadil. Vyrovnání však přišlo velmi brzy, když po chybě v rozehrávce hosté uspěli v přečíslení. Krátce před první přestávkou se o slovo opět přihlásil karlovarský kapitán, který zužitkoval přesný pas od Dana Nicklase.

Zatím co v první třetině udeřili jako první domácí, tak v té druhé to byli hosté. Během pouhých dvaatřicet vteřin překlopili vývoj na svou stranu. Hurricany dostala zpět do hry další přesilová hra a gól z hokejky Dana Nicklase. Po polovině utkání šli karlovarští zpět do vedení, svým důrazem slavil úspěch na brankovišti Tomáš Nushart. Jak se již stalo v prostřední části tradicí, tak ani toto vedení nevydrželo příliš dlouho. Bulldogs se dostali opět do jednobrankového vedení. Jednadvacet vteřin před druhou sirénou se karlovarským fanouškům opět připomněl Dan Nicklas a srovnal na 5:5.

Zlom celého zápasu deset minut před koncem, kdy se během pouhých jedenadevadesáti vteřin prosadili Dominik Emlar, Dan Nicklas a Matyáš Velc. Buldoci v závěru sice ještě dokázali snížit a navíc měli k dispozici dlouhou přesilovou hru. Dan Váradi však svůj tým stejně jako v celém zápase několikrát podržel a definitivně tak odmítl jakékoliv spekulace o možném drama.

Šlágr tedy patří našemu A-týmu, který tak po úvodním zaváhání bere čtvrtou výhru v řadě, díky kterým se drží na druhém místě. O prodloužení vítězné série budou bojovat kluci v sobotu v Jaroměři.

Komentář karlovarského trenéra Marka Mandlera a hráče utkání Dana Nicklase

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 8:6
8. Jan Zavadil, 19. Jan Zavadil, 27. Daniel Nicklas, 31. Tomáš Nushart, 40. Daniel Nicklas, 49. Dominik Emlar, 51. Daniel Nicklas, 51. Matyáš Velc - 10. Adam Konečný, 26. Matěj Surkoš, 26. Tomáš Pešek, 36. Miroslav Kladivo, 40. Adam Konečný, 58. Adam Konečný; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2 + Matyáš Velc ČK2 + 5:2; využití: 2:2; diváků: 190; zásahy brankářů: Daniel Váradi 32 - Kryštof Bartek 27; po třetinách: 2:1, 3:4, 3:1;