ZE SLEZSKÉHO TRIPU VEZEME PĚT BODŮ A TŘETÍ MÍSTO V TABULCE

O víkendu odehrál A-tým poslední venkovní utkání v základní části. Hurricani museli absolvovat přes 500 kilometrů dlouhý výjezd do Petrovic.

Petrovice aktuálně bojují o poslední místenku do vyřazovacích bojů a v první třetině ukázaly, že dokáží hodně kousat. Karlovarští se sice dostali hned ve druhé minutě do vedení zásluhou Míry Šnajdra. To však bylo, co se týče branek v úvodní části vše a tak se do kabin šlo za nejtěsnějšího možného stavu.

Ve druhé třetině to již byli Hurricani jaké je známe z posledních zápasů. Svěřenci Petra Pánka začali proměňovat své šance a rázem tedy začal narůstat i rozdíl ve skóre. Celkem se míček za zády gólmana Janíka ocitl hned čtyřikrát. O branky se tentokrát postarali Míra Horký, druhý gól v zápase přidal Míra Šnajdr, Jarda Jaroš a Ondra Vavro. Petrovice se zmohly dvěma brankami na snížení a do závěrečné části si odnesly tříbrankové manko.

Ve třetí třetině opět dominovali naši borci, nejprve zafungovala spolupráce mezi Jardou Jarošem a Ondrou Sedláčkem a druhý jmenovaný přidal šestou branku svého týmu. Poté se o slovo opět přihlásil skvěle hrající Míra Šnajdr, který rychlou střelou zkompletoval druhý hattrick v sezóně. Petrovicím se sice podařilo snížit, na více než jeden gól se naštěstí nezmohly. Definitivní razítko na karlovarské vítězství dal sedm minut před koncem v oslabení Petr Novotný. V závěru ještě přidal poslední hřebíček do petrovické rakve Ondra Vavro, který využil okének v domácí obraně.

Komentář hlavního trenéra Petra Pánka: "Dnes jsme měli od začátku zápas pod kontrolou. Lehké střelecké trápení z první třetiny jsme prolomili ve druhé a dokráčeli pohodlně k vítězství. Děkuji všem svým hráčům za předvedený výkon, divakům a soupeři přeji, aby udržel ligu."

Z.F.K. AQM Petrovice - FB Hurrican Karlovy Vary 3:9
33. Radim Ivan, 39. Petr Kašpar, 51. Petr Kašpar - 2. Miroslav Šnajdr, 25. Miroslav Horký, 28. Miroslav Šnajdr, 33. Jaroslav Jaroš, 35. Ondřej Vavro, 47. Ondřej Sedláček, 49. Miroslav Šnajdr, 54. Petr Novotný, 58. Ondřej Vavro; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:2 + Michal Klápa 5; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Martin Janík 21 - Jan Eckhardt 31; po třetinách: 0:1, 2:4, 1:4;

Famózní obrat v závěru znamená skalp lídra

Po výhře nad Petrovicemi se A-tým dostal na čtvrté místo a mohlo být ještě lépe. V neděli totiž čekal na hráče souboj s lídrem 1.ligy z Havířova. Florbal Havířov má již jistotu, že ovládne základní část a může tedy hrát s klidem, Hurricani by se v případě výhry posunuli hned za svého nedělního soupeře.

Úvod zápasu se svěřencům Petra Pánka vůbec nevydařil, domácí vykazovali vysokou efektivitu střelby a již v desáté minutě vedli 3:0. Karlovarskému celku se podařilo snížit v přesilové hře, Kuba Černý našel milimetrově přesným pasem Michala Klápu a ten se nemýlil. Tři minuty před koncem se naši hráči dostali na dostřel a opět to byla stejná akce jako u prvního gólu. Míra Horký vybídl křižnou přihrávkou ke skórování Míru Šnajdra a proti jeho tvrdé střele neměl gólman šanci. Poslední slovo však opět měli domácí, kteří využili nedůraz v karlovarské obraně.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Havířov nemilosrdně trestal každou chybu karlovarské obrany a v jednu chvíli odskočil již na skóre 7:2. Naději pro náš tým do třetí části vykřesal dvěma brankami v závěru Petr Novotný.

Když se v úvodu třetí třetiny prosadil domácí Klimeš vypadalo to už s naším týmem hodně špatně. Hurricani však ukázali to co u nich vídáme poměrně často a to výbornou třetí třetinu. Cestu za vyrovnáním odstartoval Michal Klápa, který zužitkoval pas od Petra Novotného a opět potvrdil, že spolupráce těchto dvou hráčů v posledních zápasech funguje na výbornou. Netrvalo to ani dvě minuty a Michal Klápa se přihlásil o slovo znovu, tentokrát stál na konci přesilovkové kombinace. Tlak karlovarských pokračoval i nadále a již za minutu to bylo jen o jednu branku, to když vyslal nechytatelnou střelu kapitán Kuba Černý. Třetinu snů zakončil Jarda Jaroš, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil míček za bezmocného Kotulu.

Více se toho již nestalo a tak muselo na řadu přijít prodloužení. To trvalo jen necelou minutku. Havířov zkusil riskovat a odvolal gólmana, svou pozici však nezvládl. Po chybě v rozehrávce se balonku zmocnil Míra Šnajdr a s přehledem ho uklidil do odkryté klece.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Jsem nesmírně vděčný za 5 bodů přivezených z Moravy. Včerejší noční teambuilding nám evidentně prospěl. V dnešním zápase soupeř trestal naše chyby a díky tomu bylo skóre, jaké bylo. Děkuji svým hráčům za zápas, soupeři gratuluji k prvenství v základní části a divákům za atmosféru."

Florbal PEGRES Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 8:9p
3. Ondřej Kučera, 8. Ondřej Kučera, 11. Tomáš Kozlík, 19. Hynek Plášek, 27. Vojtěch Mžyk, 32. Matěj Černý, 33. Marián Kloza, 44. Adam Klimeš - 13. Michal Klápa, 18. Miroslav Šnajdr, 36. Petr Novotný, 38. Petr Novotný, 46. Michal Klápa, 48. Michal Klápa, 49. Jakub Černý, 51. Jaroslav Jaroš, 61. Miroslav Šnajdr; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 115; zásahy brankářů: Pavel Kotula 16 - Daniel Váradi 26; po třetinách: 4:2, 3:2, 1:4, 0:1;

A-týmu se tedy slezský dvojzápas povedl na výbornou. Zisk pěti bodů nás katapultoval do elitní čtyřky, která zajišťuje start play off na domácí palubovce. O tom z jakého místa do vyřazovacích bojů postoupíme se definitivně rozhodne příští sobotu (3.3.), kdy v Hale míčových sportů (HMS) přivítáme od 14:00 hodin Královské Vinohrady.