Přijďte podpořit AČKO!

sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

GÓLMAN KEJÍK BYL NAD NAŠE SÍLY, Z BRNA SE VRACÍME BEZ BODŮ

Play off se pomalu blíží a týmy bojují o každý bod. Naši muži měli o víkendu na programu souboj s brněnským Hattrickem. Brno v letošní sezóně patří mezi nejhůře střílející týmy v soutěži. V první třetině to však byli právě domácí hráči, kteří měli navrch. Celkem se jim povedlo rozvlnit síť za Váradim třikrát, naproti tomu Hurricani z obrovského množství šancí skórovali pouze jednou. O gól se postaral Petr Novotný.

Druhá třetina to bylo opravdové trápení ze strany karlovarských hráčů. Všechny jejich střely skončily buď mimo branku nebo v náručí výborného gólmana Kejíka. Brněnský celek se naopak dokázal opět prosadit a to hned dvakrát. Stav po dvou třetinách byl tedy 5:1 a vzhledem k průběhu zápasu to vypadalo, že to dnes na body nevyjde.

Ve třetí třetině již vrhli svěřenci trenéra Petra Pánka všechny své síly do útoku, snížení se však nedočkali, naopak do otevřené obrany inkasovali další dvě branky. Devět minut před koncem se karlovarští přeci jen dočkali, v přesilové hře prostřelil Kejíka kapitán Kuba Černý. Po tomto gólu zkusil trenér Pánek ještě oživit své svěřence výměnou brankářů. Ani to však nepomohl, naopak Jonáš Kůra přivítal Ondru Heimerleho v brance dvěma přesnými zásahy. Hurricani v závěru již pouze korigovali, na konečných 9:4 snižovali Kuba Černý a Marek Mandler.

A-tým tedy nezvládl duel na hřišti Hattricku Brno a po výhře nad Petrovicemi z minulého víkendu si opět komplikuje cestu za postupem do play off. Aktuálně se náš tým propadl na sedmé místo a na devátý Chomutov má v tuto chvíli náskok čtyř bodů. Další zápas sehraje áčko v sobotu, kdy do Haly míčových sportů zavítá silná Ostrava.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Dnes jsme bohužel nechali formu někde na dálnici D1. Nekompletní sestava, výborně připravený soupeř, v čele s brankářem Kejíkem, kterému jsme dvě třetiny nemohli dát gól díky naší špatné koncovce. Gratuluji soupeři k výhře, my se poučíme a příští zápas vyhrajeme."

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 9:4
11. Jakub Marek, 16. Jan Grábl, 17. Tomáš Brom, 23. David Mati, 26. Matěj Hronek, 43. Jakub Marek, 47. Matěj Hronek, 53. Jonáš Kůra, 56. Jonáš Kůra - 11. Petr Novotný, 52. Jakub Černý, 57. Jakub Černý, 60. Marek Mandler; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 57; zásahy brankářů: Filip Kejík 26 - Daniel Váradi 10, Ondřej Heimerle 0; po třetinách: 3:1, 2:0, 4:3;

Filip Kejík (FBŠ Hummel Hattrick Brno) zdroj: Český florbal