PŘICHÁZÍ OŽIVENÍ HURRICANU?

Muži hrající letos nově Českou národní ligu od začátku nemohou chytit tempo. Přišel nyní zlom? O víkendu sehráli dva velmi vyrovnané zápasy. Doma ve Františkových Lázních s druhým Královo Dvorem a venku s lídrem celé soutěže Chomutovem.

 

Králův Dvůr posílený o extraligového Križka hned v první vteřinách šel do vedení. Karlovy Vary otočili skóre ve druhé třetině. Po vyrovnání kapitána Gasparika, zvýšil na 2:1 Novák. skóre se pak přetahovalo z jedné stany na druhou, Vary znovu vedli 3:2, potom Králův Dvůr otočil na 3:4. Znovu vyrovnáno a na rozdílových 4:5 dával Križko 4 minuty před koncem. Ale Hurricany jako by polila živá voda, nepolevili a půl minuty před koncem vyrovnali. Vše nasvědčovalo tomu, že se půjde do prodloužení a favorit ztratí body. Ale dvě vteřiny před koncem chyba domácího Kaliny stála Karlovy Vary body. Hostující Sluka se nemýlil a utkání skončilo 5:6 ve prospěch hostů. "Dnes jsme bojovali, 2. tým soutěže přestříleli, ale individuální chyby nás srazily" komentoval utkání trenér Truhlář.

 

FB Hurrican Karlovy Vary - T.B.C. Králův Dvůr 5:6
branky: 32. Petr Gasparik, 37. Jakub Novák, 44. Daniel Macek, 54. Štěpán Mosler, 60. Daniel Macek - 1. Tomáš Pokorný, 40. Jakub Votava, 48. Radek Križko, 51. Tomáš Pokorný, 56. Marek Sluka, 60. Marek Sluka; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 38; zásahy brankářů: Daniel Körber ?, Daniel Körber ?, Daniel Körber ? - Tomáš Novák ?, Tomáš Novák ?, Tomáš Novák ?; po třetinách:0:1, 2:1, 3:4;

 

 

Druhý den v neděli vyrážel tým do Chomutova s vědomím, že je schopen hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími týmy soutěže. V tabulce první Chomutov byl jasným favoritem utkání.
V desáté minutě po velkém tlaku domácích otevřel skóre Chocholoušek (1:0). Ale Vary to nevzdaly a už jako v předchozím utkání bojovali jako jeden tým. Na 1:1 vyrovnal Bečka, v zápětí se trefil Novák (1:2) a brankovou smršť během jedné minuty završil Oliverius (1:3). Bohužel soupeř rychle reagoval a za dvě minuty vstřelil kontaktní branku na 2:3. Druhá třetina začala sérií vyloučení, které beze zbytku využili domácí ke vstřelení dvou branek a skóre se znovu otáčelo ve prospěch Chomutova (4:3). Naštěstí Hurricani reagovali na vývoj skóre a do konce třetiny ještě vyrovnali. Ve 42. minutě bylo Kalrovým Varům nabídnuto trestné střílení, které neproměnil Macek. Jedná se již o páté neproměněné trestné střílení v zápase v řadě! Ve třetí třetině začalo utkání nabírat na obrátkách, bylo k vidění spousta zajímavých akcí a otáčení skóre z jedné strany na druhou. Čtyři minuty před koncem srovnává Horký na 6:6 a šlo se do prodloužení. Hned ve druhé minutě po asistenci Moslera vstřelil branku kapitán Varů Gasparik. Dva body z hřiště lídra jsou doufejme dostatečnou vzpruhou do druhé poloviny soutěže. "Děkuju klukům za celý víkend. Bojovali, makali, dřeli a dnes měli konečně štěstí" znělo z úst trenéra Truhláře po vítězném zápase.

 

FbC 98 Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:7p
branky: 10. Marek Chocholoušek, 15. Jiří Turek, 30. Petr Pastor, 35. Petr Pastor, 47. Petr Pastor, 47. Martin Morava - 13. Matouš Bečka, 13. Jakub Novák, 14. Tomáš Oliverius, 38. Jakub Novák, 45. Jakub Černý, 56. Miroslav Horký, 62. Petr Gasparik; rozhodčí: Ondřej Sochůrek - Roman Šuvada; vyloučení: 2:6 + Štěpán Mosler 10; využití: 2:1; diváků: 140; zásahy brankářů: Karel Šantora 38 - Daniel Körber 31; po třetinách:2:3, 2:1, 2:2, 0:1;

 

VÝSLEDKY A STATISTIKY ČNL ZDE

 

PŘICHÁZÍ OŽIVENÍ HURRICANU?

Partneři