Přijďte podpořit AČKO!

pátek 25. 1. | 20:00

Florbal Primátor NÁCHOD

MLADŠÍ ŽÁCI HRÁLI DOMA, DOROST VEZE ČTYŘI BODY

Mladší žáci se o víkendu představili domácím divákům.

V domácí hale se představili dva týmy Hurricanu. Elitní tým BLACK (doplněný o hráče z týmu WHITE, kvůli velké marodce) a tým AKADEMIE složený z mladších (převážně elévů) talentovaných hráčů.

Působení týmu BLACK zhodnotil trenér Petr Švec:
"Na domácím turnaji jsme kvůli velké marodce hráli pouze s jedním týmem. Nakonec se nám ale sešlo patnáct hráčů a toho jsme využili. Oba zápasy s Chodovem jsme vyhráli a navíc jsme si vyzkoušeli nového brankáře. Proti Toužimi jsme nechali odpočívat první lajnu a dali prostor ostatním hráčům. O výsledek nám v tomto zápase příliš nešlo. V zaslouženém finále přišlo podcenění soupeře, Ostrov z minima šancí vytěžil maximum a nakonec slavil výhru na nájezdy. Za závěr bych rád poděkoval všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za jejich podporu a organizátorům za skvělou organizaci."

Za tým AKADEMIE se vyjádřil šéftrenér mládeže Miroslav Šnajdr:
Naši mladí válečníci a naděje ukázali že i s absolutním lídrem soutěže mladších žáků v kraji dokáží hrát krásný a vyrovnaný florbal. S Chodovem se kluci první poločas zápasu přetahovali o první gól, který bohužel ze standardní situace dostali oni. Nic nevzdávali a sahali po vyrovnání, které nepřišlo a nakonec ve druhém poločase soupeř po dvou standardních situacích odskočil na 3:0. Kluci, ale jak se patří bojovali a nedali nic zadarmo. Výsledek konečný je krutý 7:0. Ale za bojovnost a odvedený výkon jsem na kluky pyšný. Poslední zápas dne proti Toužimi kluci ukázali, že góly a parádní kombinace umí a zastříleli si. Výsledek 9:0 na konci dne jim vyčaroval úsměv na tváři. Navíc celý tým přišla podpořit hvězda mužského A-týmu Daniel Macek."

 

Dorost B čekal v neděli v Domažlicích další dvojzápas v rámci jejich působení ve 2.lize.

Derby s Plzní to byl souboj o každý metr, Hurricani vedli již 3:1. Plzeň se však do zápasu vrátila a krátce před koncem třetí třetiny srovnala na konečných 3:3. Na karlovarské straně se prosadili Ondra Ančinec, Dominik Brtek a Petr Šťovíček. 

I ve druhém zápase to dlouho vypadalo, že se budou body dělit. Tým pod taktovkou trenéra Fandy Novohradského však v závěru ukázal své kvality a třemi brankami strhl vedení na svou stranu. Pod výhru se přesnými zásahy podepsali Ondra Ančinec, Dominik Brtek, Jakub Janda a Tadeáš Pernet. Díky výhře 4:2 se Hurricani zároveň posunuli v tabulce na páté místo skóre před svého soupeře. Další utkání odehrají dorostenci za čtrnáct dní, kdy se utkají s Domažlicemi a Sokolovem.

"Proti Plzni jsme začali dobře, sice jsme hned inkasovali gól, ale poté začali hráči konečně hrát a myslím, že se nám první třetina povedla. Od druhé třetiny jsme se trochu zatáhli. Soupeř byl více na balónku a to byla chyba. Do toho přišlo neustálé řešení rozhodčích, čehož se musíme vyvarovat. Výsledek jsme jsi pokazili sami a můžeme být rádi za remízu," zhodnotil první utkání trenér Fanda Novohradský.
"Druhý zápas byl dost těžký, Rokycany přijely jen v šesti lidech, což bývá občas dost složité. Na začátku naši hráči vůbec nechytli tempo zápasu a Rokycany se dostaly do vedení. Zápas se zlomil až ve třetí třetině, kde jsme konečně zase začali hrát florbal a závěr zápasu zvládli. Rád bych pochválil výkon brankáře Švedyka, pro kterého to byl první zápas v sezóně a několikrát nás podržel. Za poslední dva turnaje bych chtěl vyzdvihnout Ondru Ančince za jeho přístup a dřinu v každém zápase, moc toho vážím," okomentoval působení svého týmu ve druhém zápase trenér Novohradský.

 

 

 

 

 

 Týmy mladších žáků na domácím turnaji v HMS

MLADŠÍ ŽÁCI HRÁLI DOMA, DOROST VEZE ČTYŘI BODY

Partneři