MLÁDEŽ ZAKONČILA VÍKEND SE SMÍŠENÝMI POCITY

Junioři v Praze bez bodů

Po středeční výhře nad FBC Plzeň vyrazili junioři do Prahy, kde proti Black Angels chtěli získat další důležité body v boji o postup do elitní KB ligy.

Kdo čekal v úvodu nějaké oťukávání, tak ten byl brzy vyveden z omylu. V jedenácté minuté na světelné tabuli svítil stav 3:3. Karlovarskými střelci byli Martin Prokopec, Adam Zahraj a Ondra Ančinec. Vyrovnaný stav bohužel do první přestávky nevydržel, domácí ještě jednou udeřili a Hurricani tak ztráceli jednu branku.

Ve druhé části se čekalo na góly až do její poloviny. Nejprve Blaci opět ve skóre odskočili. Naši hráči však s odpovědí příliš neotáleli a díky trefám Ondry Ančince a Filipa Nevšímala během minuty byli rázem zpět ve hře. I tentokrát ale měl poslední slovo pražský celek a po druhé třetině byla situace stejná jako po té první.

Zlomový moment přišel ve třiačtyřicáté minutě, kdy svěřenci Míry Závory hráli přesilovou hru, místo jejího využití však sami inkasovali. Krátce na to sice ještě snížil Martin Prokopec. To byla jediná radost, junioři ani přes velký tlak v závěru nedokázali srovnat a do Karlových Varů si odvezli porážku 6:7.

Tři zápasy a čtyři body, taková je zatím bilance naší juniorky. Další utkání jí čeká ve středu doma proti FBC Plzeň a my doufáme, že je dorazíte podpořit, protože jsou stále ve hře minimálně o druhé místo ve skupině.

Pozápasový komentář trenéra juniorů Míry Závory: "Dnes pro nás velmi těžký zápas. Ovlivnilo nás hodně vlivů a to se podepsalo do úvodu zápasu. Bojovný výkon nám pomohl se dostat zpátky do hry. Škoda závěrečného tlaku, kdy jsme neproměnili šance a soupeř si dokráčel pro vítězství. Děkujeme soupeři a fanouškům za utkání."

BLACK ANGELS - FB Hurrican Karlovy Vary 7:6
8. Jan Prošek, 12. Jan Muller, 12. Štěpán Kostrhún, 15. Jakub Vaněk, 29. Jan Michálek, 39. Thomas Heřmanský, 43. Thomas Heřmanský - 5. Martin Prokopec, 11. Adam Zahraj, 12. Ondřej Ančinec, 30. Filip Nevšímal, 31. Ondřej Ančinec, 44. Martin Prokopec; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Jan Blaho 15 - Martin Mičiak 19; po třetinách: 4:3, 2:2, 1:1;

Dorost zahájil jednou výhrou

V neděli odstartovala také nejvyšší dorostenecká soutěž, která se stejně jako v minulé sezóně hraje košovým systémem  a naši kluci v ní samozřejmě nemohou chybět. O první body vyrazili do Litvínova, kde se postupně měli utkat s Kadaní a Děčínem.

Před sezónou převzal tým jako nový hlavní trenér Patrik Horák, který jistě musel mít radost ze vstupu svých svěřenců do zápasu proti Kadani. Již v osmé minutě totiž vedli 3:1. Skóre se před první sirénou měnilo ještě dvakrát, po jednom gólu se prosadili oba soupeři. Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná bitva, jak Hurricani, tak Kadaň brankáře překonali dvakrát a rozdíl tedy zůstal nezměněn. Třetí část, to bylo pořádné drama, pět minut před koncem sice Filip Nevšímal zvýšil na 7:4. Kadaň však nesložila zbraně a v samotném závěru se dostala na dostřel. Definitivní razítko na první body dal až pět vteřin před koncem Adam Zahraj, ten byl jedním z hlavních strůjců první výhry, když si připsal dvě branky a stejný počet asistencí. Ještě výrazněji byl vidět Filip Nevšímal, autor čtyř gólů a jedné přihrávky.

FBC DDM Kati Kadaň - FB Hurrican Karlovy Vary 6:8
5. Daniel Tattermusch, 11. Vojtěch Grohol, 17. Tomáš Sloup, 20. Daniel Tattermusch, 42. Tomáš Sloup, 45. Tomáš Sloup - 7. Filip Nevšímal, 7. Filip Nevšímal, 9. Adam Zahraj, 15. Martin Tvrdek, 16. Michal Szappanos, 24. Filip Nevšímal, 41. Filip Nevšímal, 45. Adam Zahraj; rozhodčí: David Scholz - Tomáš Chleborád; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 41; zásahy brankářů: Martin Příhoda 21 - Jan Kolínek 24; po třetinách: 2:4, 2:2, 2:2;

Zápas s Děčínem byl dvě třetiny celkem vyrovnaný, oba soupeři se přetahovali o vedení. Karlovarským hráčům se bohužel nepovedl nástup do té třetí, kdy inkasoval pětkrát a ztrátu již nedokázali smazat. Na body nestačilo ani pět gólu Adama Zahraje.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Patrika Horáka: „Zápas ve kterém nám chybělo úplně vše, pohyb s míčkem i bez něj, aktivita a chuť vyhrát. Máme před sebou spoustu práce, věřím, že se budeme zlepšovat. Děkujeme soupeři za zápas.“

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. FBC DDM Děčín IV 7:9
2. Martin Tvrdek, 6. Adam Zahraj, 11. Adam Zahraj, 18. Adam Zahraj, 28. Adam Zahraj, 44. Adam Zahraj, 44. Martin Tvrdek - 1. Daniel Pongrácz, 3. Jan Vilímek, 10. Matěj Macák, 16. Marek Sochor, 34. Jan Bräuer, 36. Petr Slánský, 39. Petr Slánský, 39. Mathias Drechesler, 42. Richard Mašek; rozhodčí: David Scholz - Petr Neumaier; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jan Kolínek 19, Daniel Maška 3 - Martin Sigmund 19; po třetinách: 3:3, 2:1, 2:5;

Sezónu zahájili i starší žáci

Další kategorií, kterou tento víkend čekaly první zápasy byly starší žáci. Podobně jako v minulém ročníku jsme do ligy vyslali dva týmy.

Tým Black čekal v Plzni elitní výkonnostní koš, kde odehrál celkem čtyři zápasy. Velmi mladá sestava na zkušenější soupeře bohužel nestačila a domů se tak vrátila bez výhry.

FB Hurrican Karlovy Vary Black - FBŠ Slavia Plzeň 0:2

FB Hurrican Karlovy Vary Black - FBŠ Gorily Plzeň bílí 3:8

FB Hurrican Karlovy Vary Black - FBC Plzeň blue 2:3

FB Hurrican Karlovy Vary Black - USK Akademik Cheb 2:6

V Tachově zahájili sezónu i Whiti. Svěřenci Petra Švece vstoupili do turnaje skvěle, když zapsali hned dvě výhry, po vítězství sahali i proti Klatovům, nakonec z toho však byla remíza, když přišli o plný bodový zisk minutu před koncem. Na závěr nakonec přišla i porážka v těsném souboji s Tlučnou.

Komentář trenéra týmu Petra Švece: "Na prvním turnaji jsme se uvedli slušně a v prvních dvou utkáních jsme mohli dát víc prostoru i třetí lajně, která se hodně snažila a myslím, že jsme první dva zápasy celkem jasně a zaslouženě ovládli.Pak přišel kvalitní soupeř z Klatov a pěkný vyrovnaný zápas, který skončil remízou 2:2.Tešili jsme se na Tlučnou a byli jsme aktivnější, soupeř nás, ale v závěru potrestal. Víme na čem do budoucna pracovat, byl to fajn turnaj. Děkujeme všem hráčům za výkony v turnaji a rodičům za podporu."

FB Hurrican Karlovy Vary White - FBŠ Slavia Plzeň 5:0

FB Hurrican Karlovy Vary White - Florbal Slavoj Tachov B 8:2

FB Hurrican Karlovy Vary White - Sport Club Klatovy 2:2

FB Hurrican Karlovy Vary White - TJ Tlučná 3:4

Dívky stále stoprocentní

Po úvodní výhře s Chodovem se naše holky po týdnu opět ukázaly svým fanouškům v Hale míčových sportů. Soupeřem jim tentokrát byly Rokycany a opět to stálo za to. Hurricanky měly utkání od úvodu pod kontrolou a postupně navyšovaly svůj gólový účet až na číslo pět. Samy neinkasovaly ani jednou a naše gólmanky Eliška Držíková a Bára Šedá se tedy mohly radovat z čistého konta a společně se svými spoluhráčkami také ze třech bodů po výhře 5:0.