sobota 16. 2. | 19:00

FAT PIPE Start98 PRAHA - Kunratice

ELÉVOVÉ SLAVÍ DVOJITÉ VÍTĚZSTVÍ, DAŘILO SE I OSTATNÍM TÝMŮM

Starší žáci udrželi první koš

Starší žáci v sobotu hráli ve Štáhlavech, kde bojovali o udržení prvního výkonostního koše. Do turnaje vstoupili naši hráči skvěle, když hned v prvním zápase porazili Sokolov, bohužel poté přišly dvě porážky od silné FBŠ Slavie Plzeň a Florbalové školy Plzeň. V posledním utkání pak svěřenci Fandy Novohradského remizovali s FBC Plzní blue 3:3 a první koš nakonec udrželi.

Elévové ovládli oba víkendové turnaje

V sobotu se v Míčovce odehrál domácí turnaj elévů, náš klub tentokrát vyslal do boje rekordní čtyři celky, které si vedly velmi dobře. Nejvíce zářil tým White, kteří své soupeře naprosto zdeklasoval a bez problémů celý turnaj ovládl. Zajímavostí je také to, že jejich pevnou obranu dokázali prolomit pouze jejich kamarádi z ostatních karlovarských týmů, zbylé týmy skončili s nulou na svém kontě. Ani ostatní karlovarští borci nezůstali pozadu a připsali si několik zajímavých vítězství a co je hlavní sbírali cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalším průběhu sezóny.

To, že jsou naši elévové v letošní sezóně nejsilnější v Karlovarském a Plzeňském kraji se ukázalo v neděli, kdy opanovali i turnaj v Horšovském Týně a oslavili tak druhé víkendové vítězství.

Juniorka opět veze šest bodů

Nečekané problémy měli v prvním zápase ve Františkových Lázních naši junioři, ti se sice v zápase s b-týmem plzeňské Slavie rychle dostali do vedení 2:0. Náš soupeř však čtyřmi góly skóre otočil a junioři tak odvraceli první porážku v sezóně. To se jim nakonec povedlo, díky třem brankám v posledních šesti minutách zvítězili těsně 5:4 a zůstali tak neporaženi. Třemi body (2+1) se pod výhru podepsal Jirka Mutínský, kromě něj se pak prosadil dvakrát Patrik Konopásek.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň B 5:4
7. Patrik Konopásek, 8. Jiří Mutínský, 31. Jiří Mutínský, 31. Jakub Janda, 35. Patrik Konopásek - 11. Jiří Čížek, 26. Jan Svoboda, 28. Jáchym Prošek, 30. Ondřej Ježek; rozhodčí: Miroslav Tomeš - Filip Moravec; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 11; zásahy brankářů: Roman Zápolský 12 - Matěj Trnka 16; po třetinách: 2:1, 0:0, 3:3;

Ani druhá výhra se nerodila lehce, Sokolov dlouho vzdoroval a nechtěl pustit karlovarské do výraznějšího vedení. Rozhodující krok udělali Hurricani ve druhé třetině, kdy rychle zvýšili již na 5:1 a Sokolov už v závěru pouze jedním gólem korigoval. Tři body (1+2) tentokrát zaznamenal Tom Schöniger, za zmínku určitě stojí také premiérový gól Luďka Lejby, který u nás hostuje do konce sezóny právě ze Sokolova.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Sokolov 5:2
3. Luděk Lejba, 4. Jiří Mutínský, 12. Patrik Konopásek, 15. Patrik Konopásek, 17. Tom Schöniger - 4. Aleš Gorožanin, 33. Jan Hlavsa; rozhodčí: Filip Moravec - Miroslav Kuf; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 11; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 15 - Pavel Lehký 21; po třetinách: 3:1, 2:0, 0:1;

Dorost "A" vyraboval Teplice

V naprostou demolici se proměnil nedělní výjezd elitního týmu dorostu do Teplic. V prvním zápase proti domácímu Dynamu měli karlovarští drtivou převahu, stříleli jednu branku za druhou a nakonec si došli pro nejvyšší vítězství v sezóně v poměru 17:2. Hned sedm bodů (3+4) oslavil Matěj Korbel, Jirka Šťovíček zapsal pět bodů (2+3), své první hattricky v sezóně pak nastříleli Jaromír Péc a Alex Ilčišin.

FB Hurrican Karlovy Vary - DDM Dynamo Teplice 17:2
3. Matěj Korbel, 5. Alex Ilčišin, 11. Jaromír Péc, 12. Matěj Korbel, 15. Martin Krejčí, 21. Jiří Šťovíček, 21. Jaromír Péc, 22. Matěj Korbel, 23. Jiří Šťovíček, 31. Tomáš Smolka, 31. Ondřej Ančinec, 34. Alex Ilčišin, 35. Jan Mašát, 36. Martin Krejčí, 36. Jaromír Péc, 38. Alex Ilčišin, 40. Tomáš Smolka - 7. Jakub Zeleník, 15. Richard Strejcovský; rozhodčí: Ondřej Lovacký - Lukáš Čech; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Martin Mičiak 17 - Jakub Zarnecký 24; po třetinách: 5:2, 4:0, 8:0;

Střelecký koncert pokračoval i v souboji s druhými Teplicemi, ač to po první třetině nevypadalo a karlovarští vedli pouze 2:0, tak v dalším průběhu se rozstříleli a mohli se radovat z další pohodlné výhry, tentokrát v poměru 12:2.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Teplice 12:2
3. Jaromír Péc, 7. Petr Nöbauer, 22. Alex Ilčišin, 23. Martin Prokopec, 26. Matěj Korbel, 26. Martin Krejčí, 27. Vojtěch Bigas, 28. Tomáš Smolka, 32. Petr Nöbauer, 40. Jaromír Péc, 43. Jan Mašát, 45. Martin Krejčí - 36. Jan Koštoval, 43. Michal Waldhauser; rozhodčí: Lukáš Čech - Ondřej Lovacký; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 22; zásahy brankářů: Martin Mičiak 25 - Martin Hoffmann 30; po třetinách: 2:0, 6:0, 4:2;