Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

MLÁDEŽNICKÉ TÝMY PROŽILY POVEDENÝ VÍKEND

Dorost "A" se v sobotu představil v dalekém Rumburce, kde se po téměř dvou měsících opět vrátil do své soutěže. Prvním soupeřem jim byla Česká Lípa. Tento zápas příliš florbalové krásy nenabídl. Hurricani sice svého soupeře jasně přestříleli, dlouho však na jejich ukazateli skóre svítilo číslo jedna, když se hned v úvodu zápasu prosadil Jirka Šťovíček. Domácí však dvěma zásahy skóre otočili a rázem to byli karlovarští, kdo musel dotahovat. To se jim povedlo až pět minut před koncem a na víc než jednu branku se nezmohli a tak z toho byla pouze remíza 2:2.

FBC Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 2:2
28. Jan Petříček, 39. Patrik Volný - 3. Jiří Šťovíček, 40. Jiří Šťovíček; rozhodčí: Lukáš Pekárek - David Scholz; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 15; zásahy brankářů: David Fanderlik 31 - Martin Křeček 5, Štefan Chyla 10; po třetinách: 0:1, 1:0, 1:1;

Nástup do zápasu proti Slavii Plzeň se karlovarským hrubě nepovedl a po první třetině prohrávali 3:0. Ve druhé třetině se sice konečně také prosadili a díky zásahům Ondry Ančince, Matěje Korbela a Martina Krejčího to chvíli bylo pouze o jeden gól. Bohužel pak přišla dvě vyloučení, která Plzeň potrestala a naši borci tak ztráceli stejně jako po první třetině tři branky. Ve třetí části dostaly Karlovy Vary k dispozici hned čtyři přesilové hry, ani jednu z nich však nevyužily a tak Plzeň dala dalšími dvěma zásahy razítko na své vítězství v poměru 8:3.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň 3:8
16. Martin Krejčí, 19. Ondřej Ančinec, 22. Matěj Korbel - 1. Filip Blažek, 4. Jakub Mikolášek, 12. Vojtěch Bistrý, 19. Ondřej Ježek, 23. Vojtěch Bistrý, 26. Filip Konrady, 31. Filip Konrady, 42. Filip Blažek; rozhodčí: David Scholz - Tomáš Šedivý; vyloučení: 2:5; využití: 1:2; diváků: 15; zásahy brankářů: Martin Křeček 23 - Daniel Dolák 21; po třetinách: 0:3, 3:3, 0:2;

Rezerva dorostu veze šest bodů

Dorost "B" v prvním zápase se Sokolovem na turnaji v Rokycanech válel. Již v deváté minutě vedli jasně 4:0 a v podstatě rozhodli o své výhře. V dalším průběhu už Hurricani výsledek kontrolovali a nakonec zvítězili bez problémů 5:2. Třemi body k výhře přispěl Dominik Brtek (2+1).

FB Hurrican Karlovy Vary B - Florbal Sokolov 5:2
1. Dominik Brtek, 6. Martin Tvrdek, 7. Dominik Brtek, 9. Daniel Grulich, 21. Jan Zátko - 16. Matyáš Pavelec, 31. Petr Hoch; rozhodčí: Pavel Stuš - Jana Vostrá; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 8; zásahy brankářů: Alois Švabčík 13 - Lukáš Rada 11; po třetinách: 4:0, 1:1, 0:1;

Druhé utkání se proměnilo v galapředstavení svěřenců Davida Štěpána. Ti svého soupeře od začátku drtili a s přehledem si došli pro jasné vítězství 10:1. Čtyři body za hattrick a jednu asistenci si připsali Dominik Brtek a František Kodádek.

SPORT CLUB Klatovy - FB Hurrican Karlovy Vary B 1:10
12. Tomáš Pavlík - 1. Dominik Brtek, 5. Dominik Brtek, 6. František Kodádek, 10. František Kodádek, 22. Matyáš Říha, 23. Dominik Brtek, 25. Daniel Grulich, 26. Martin Prokopec, 32. Daniel Grulich, 33. František Kodádek; rozhodčí: Pavel Stuš - Jana Vostrá; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 5; zásahy brankářů: David Vácha 16, Pavlína Jiříčková -1 - Lukáš Švedyk 11; po třetinách: 1:4, 0:2, 0:4;

Díky zisku šesti bodů se dorostenci pomalu přibližují elitní trojce, na dvojici Rokycany a Slavie Plzeň B aktuálně ztrácejí ze čtvrtého místa čtyři body.

Akademie na turnaji v Sokolově

Tým naší akademie se představil v sobotu na turnaji mladších žáků v Sokolově. Jak se jim dařilo nám přiblížil trenér Radek Hloušek.

"Do sestavy jsme tentokrát zapojili i tři hráče z našeho partnerského oddílu ACEMA Sparta Praha, kteří plnili funkci mentorů. Kluci celý turnaj potvrzovali, že se jim v poslední době herně daří a jsou na míčku velmi silní. Pomalu nám končí první část letošní sezóny a tento turnaj byl zrcadlem předešlého tréninkového období. Příští týden nás čeká poslední domácí turnaj v letošním roce a tímto bych chtěl všechny fanoušky aby nás přišli podpořit."

Mladší žáci zářili v Sokolově

Dva týmy mladších žáků se zúčastnily také turnaje v Sokolově, kde se jim dařilo náramně.

"Děkujeme klubu za možnost přihlášení druhého týmu na víkendový turnaj. A-tým Black hrál ve skvělém tempu, s přehledem vyhrál všechny zápasy a předváděl naprosto skvělý florbal." okomentoval výkony prvního týmu trenér Petr Švec

"V týmu White si někteří hráči odbyli svou premiéru, na výkonech to však nebylo znát a hned v prvním zápase porazil Sokolov 2:0. S Chebem jsme předvedli bojovný výkon, bohužel soupeř ukázal kvalitu a zvítězil. Proti Toužimi a Ostrovu jsme sice o gól prohráli, ale myslím, že jdeme správnou cestou. Hráči si to užili a jsme rádi, že je vidět jak se zlepšují." zhodnotil působení druhého týmu Petr Švec