Přijďte podpořit AČKO!

sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

LEKCE Z PRODUKTIVITY, SPARTA UKÁZALA SÍLU A SLAVÍ VÝHRU

V pátek večer čekala na náš A-tým opravdová lahůdka, v rámci Poháru České pojišťovny se v Králově Dvoře utkal s pražskou Spartou. Oba soupeře pojí již léta úspěšná spolupráce a již od začátku bylo jasné, že půjde o mimořádně atraktivní měření sil.

Úvod první třetiny se nesl ve vyrovnaném duchu. Do vedení se sice již v páté minutě dostala Sparta, netrvalo to však dlouho a Honza Zavadil se po nahrávce Dana Nicklase postaral o vyrovnání. To bylo ze strany karlovarských na dlouhou dobu vše, naproti tomu pražský celek rozjel ofenzivní představení, v němž hlavní roli hrál kapitán Milan Garčar. Díky jeho bodům tým Ondřeje Kašpárka odskočil do vedení 4:1 a začal si budovat rozhodující náskok.

Druhá třetina již byla pevně v režii našeho soupeře, který si na hřišti dělal co chtěl a postupně přidal další čtyři přesné zásahy a zvýšil svůj náskok již na 8:1. Svůj bodový účet opět rozšířil Milan Garčar, který dělal karlovarské obraně obrovské problémy.

Závěrečná část se nesla v podobném duchu jak ty dvě předchozí, více ze hry měl tým z Prahy, naštěstí je také již trochu opustilo štěstí v koncovce. K dispozici měl i trestné střílení, které však skvěle zneškodnil karlovarský gólman Václav Zavadil a odmítl tak další narůst ve skóre. V závěru se svěřenci Petra Pánka korekce skóre nakonec dočkali, po přihrávce exsparťana Dana Kalaše mířil přesně Michal Strachota. Poslední slovo však měli domácí, půl minuty před koncem uzavřel skóre na konečných 9:2 David Čermák.

Sparta tedy ukázala sílu a bere první pohárovou výhru. Pro náš A-tým to jistě byla i přes vysokou porážku výborná zkušenost, která jim v sezóně určitě pomůže.

Pozápasový komentář našeho hlavního trenéra Petra Pánka: "Byla to pro nás velká škola florbalu a získané zkušenosti. Sparta potvrdila kvalitu. My s ní vydrželi hrát v součtu půl zápasu. Gratuluji k zasloužené výhře. "

AC Sparta Praha - FB Hurrican Karlovy Vary 9:2
5. Jakub Burian, 15. Milan Garčar, 15. Jan Marvánek, 19. Robert Košir, 34. Jan Marvánek, 35. Milan Garčar, 37. Milan Garčar, 40. Michal Kareš, 60. David Čermák - 8. Jan Zavadil, 58. Michal Strachota; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 11 - Václav Zavadil 21; po třetinách: 4:1, 4:0, 1:1;